فعالیت‌های جهاددانشگاهی دشمن‌شکن بوده است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: فعالیت‌های جهاددانشگاهی دشمن‌شکن بوده است

ایسنا/همدان قائم مقام جهاددانشگاهی کشور با تأکید بر اینکه جهاددانشگاهی منحصربفرد است، گفت: جهاددانشگاهی نهادی با هزینه کم اما پربازده و نهادی انقلابی است به طوریکه منشور جهاددانشگاهی با الهام از سخنان مقام معظم رهبری است.

حسن فارسی چهارشنبه ۲۵ بهمن در مراسم تکریم و معارفه رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی جای ناشناخته‌ای نیست و هیچ نهادی مثل جهاددانشگاهی نیست.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی مولود مبارک انقلاب است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و از عرصه‌های علوم انسانی و هنر تا حوزه‌های علوم پزشکی و پژوهشی مشغول نقش آفرینی است.

فارسی افزود: جهاددانشگاهی همیشه نوآور، خلاق و پیشرو بوده است، اگر اینگونه نبود شاید تاکنون اثری از جهاددانشگاهی نمی‌ماند.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت‌های جهاددانشگاهی دشمن‌شکن بوده است، یادآور شد: بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری وجه ممیز جهاددانشگاهی باید کارهای دشمن‌شکن باشد که تاکنون اینگونه بوده است. 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نوآوری‌ها و اثرگذاری‌ها محصول نیروها و اعضای جهادی بوده است، افزود: جهاددانشگاهی سرمایه فیزیکی زیادی ندارد و بزرگترین سرمایه جهاد همان نیروهای آن است.

وی بیان کرد: مدیران جهاددانشگاهی سختی‌ها را به جان می‌خرند و اصل در مدیریت جهادی این روحیه بوده است.

فارسی با اشاره به اینکه استان همدان دارای ظرفیت‌های بالایی در گردشگری، کشاورزی و معادن است، گفت: اگر ظرفیت بالاست، نیازهای مختلف نیز وجود دارد.

وی بابیان اینکه ظرفیت‌ها و نیازهای استان شناسایی شده است، تصریح کرد: امیدواریم جهاددانشگاهی همدان با استفاده از این ظرفیت‌ها بتواند در راستای ارتقاء استان انجام دهد.

فارسی با تأکید بر ارتقاء جایگاه جهاددانشگاهی همدان در استان، افزود: ایسنای همدان در خیلی از موضوعات رتبه بالایی در کشور دارد و جهاددانشگاهی همدان با وجود ایسنا، ایسپا و ایکنا می‌تواند اتاق فکر فرهنگی رسانه‌ای برای مدیریت ارشد استان باشد.

وی بیان کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند با ظرفیت پژوهشی و نبض رسانه‌ای نیازسنجی و افکارسنجی استان را در دست داشته باشد و به مسئولان استان کمک دهد.

قائم مقام جهاددانشگاهی کشور تأکید کرد: ما هم وظیفه خود می‌دانیم با ظرفیت جهاددانشگاهی در استان همدان حامی استان باشد و شبکه علمی، فرهنگی و آموزشی کشوری پشتیبان این استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه انتخابات برای جهاددانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی، یکی از مقاطع حساس و مهم است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به عنوان نخستین انقلاب پست مدرن منشأ الهام بوده و طبیعی است زمانی که قرار است مردم که صاحب انقلاب هستند نقش آفرینی و پشتیبانی‌سازی کنند کانال‌ها و رسانه‌های مختلف تلاش به خدشه‌دار کردن آن می‌کنند.

رئیس سابق جهاددانشگاهی همدان نیز با اشاره به اقدامات خود در زمان مدیریت این واحد، گفت: در حوزه پژوهشی راه‌اندازی گروه پژوهشی توسعه روستایی را داشتیم که الان در مرحله موافقت اصولی است.

علی کلانترنیا با بیان اینکه در این دوره طرح توسعه روستایی توسط سازمان برنامه و بودجه به جهاددانشگاهی واگذار شده است، اظهار کرد: راه اندازی سلامتکده طب سنتی در دوران تصدی بنده صورت گرفت که هم اکنون در دوشیفت کاری مشغول فعالیت است.

وی با اشاره به انتقال و جانمایی درست مرکز مشاوره بیان کرد: این مرکز با توجه به ساختاری که به لحاظ پژوهشی داشت، بازتعریف شد و در ذیل معاونت پژوهشی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان همیار اشتغال انتخاب و معرفی شد، اظهار کرد: ۱۵ دفتر کاری در سطح استان راه اندازی شد و ۴۳ گروه به صورت برون سپاری با جهاد کار می‌کردند که بیش از ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است. 

وی اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در ۱۱ رسته شغلی توسط جهاددانشگاهی، تدوین بیش از  ۱۰ دوره آموزشی کوتاه مدت، راه‌اندازی رشته های جدید و اجرای دوره های طرح داناب، از دیگر طرح های اجرا شده در دوره تصدی خود دانست.

کلانترنیا با بیان اینکه راه اندازی دومین شعبه خبرگزاری سیناپرس در کشور در همدان بود، گفت: مرکز انتشارات جهاددانشگاهی همدان در زمان تصدی بنده آغاز به کار کرد که تا کنون حدود هشت جلد کتاب در انتشارات به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به تبدیل وضعیت بیش از ۲۰ نفر از نیروهای پاره وقت جهاددانشگاهی، افزود: بیش از ۱۵ نفر پرسنل جهاددانشگاهی همدان به صورت پیمانی و قراردادی تبدیل وضعیت شدند.

کلانترنیا با اشاره به پرداخت مطالبات بازنشستگان این مجموعه، خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های ضمن خدمت و پیگیری درباره ساختمان معاونت پژوهشی از دیگر اقدامات بنده در دوره ریاست بود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « فعالیت‌های جهاددانشگاهی دشمن‌شکن بوده است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *