هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران تهران برای وزش شدید باد و بارش تگرگ

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران تهران برای وزش شدید باد و بارش تگرگ

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در این استان هشدار داد و از شهروندان خواست که از اتراق و حضور در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های استان تهران پرهیز کنند.

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای استان تهران گفت:‌ برابر پیش‌بینی انجام شده از اواخر وقت امروز شنبه سوم تیرماه تا روز یکشنبه چهارم تیرماه شاهد وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید در نقاط مختلف استان تهران خواهیم بود. همچنین احتمال وقوع رعد و برق و بارش تگرگ در ارتفاعات نیز وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: در این شرایط اجتناب از صعود به ارتفاعات، عدم توقف در حاشیه ساختمان‌های نیمه تمام و درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی از جمله مواردی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین از همه مردم عزیز می‌خواهیم توصیه‌ها و هشدارهای صادر شده از سوی مدیریت بحران در مرحله پیشگیری را جدی بگیرند تا بتوانیم آمادگی لازم برای مقابله با حوادث طبیعی را داشته باشیم.

یزدی مهر بر ضرورت آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های امدادرسان نیز تاکید کرد و گفت:‌ دستورات لازم در این خصوص به مجموعه‌های مربوطه ابلاغ شده است. لازم است که مردم استان نیز اکیداً در حاشیه رودها و مسیل‌ها توقف و اتراق نکنند همچنین به علت احتمال سقوط سنگ از محورهای کوهستانی، توصیه می‌شود از سفرهای برون شهری خودداری کرده و در سفرهای درون شهری نیز احتیاط لازم را به خصوص در مسیرهای کوهپایه‌ای داشته باشند.  

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه احتمال وقوع رعد و برق و صاعقه در ارتفاعات استان تهران نیز وجود دارد، گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به همه دامداران عزیز این است که در مدت مذکور از چرای دام‌ها در مناطق مرتفع به طور جدی پرهیز کنند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران تهران برای وزش شدید باد و بارش تگرگ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *