آموزش ۱۰۰۰ نفر از شاغلین فعال در خوشه صنعتی استان اردبیل

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: آموزش ۱۰۰۰ نفر از شاغلین فعال در خوشه صنعتی استان اردبیل

ایسنا/اردبیل مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان فنی و حرفه ای، به منظور آموزش ۱۰۰۰ نفر از شاغلین خوشه صنعتی فرش دستبافت استان اردبیل خبر داد.

هاشم علایی چهارم تیر ضمن بیان این خبر اظهار کرد: با تشکیل خوشه‌های صنعتی که یکی از برنامه‌های مهم و راهبردی این شرکت در راستای حمایت از تولید و اشتغال محسوب می‌شود، زمینه‌های همکاری اعضای خوشه که دارای تولید و محصولات مشابه هم می‌باشند، تقویت و شبکه سازی می‌شود.

وی نمونه بارز این حمایت‌ها را برگزاری دوره‌های آموزشی، تورهای صنعتی و حمایت از حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برشمرد و افزود: این برنامه‌ها در قالب بسته‌های حمایتی و به صورت رایگان در اختیار صنعتگران و کارآفرینان گذاشته می‌شود تا زمینه‌های ارتقاء تولید، اشتغال، بهره وری و صادرات آنان مهیا شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: برای آموزش هرچه بهتر شاغلین خوشه صنعتی فرش دستبافت، امروز شاهد انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای استان هستیم که در این تفاهم نامه ، ۱۰۰۰ نفر از اعضای فعال خوشه صنعتی فرش دستبافت استان اردبیل توسط سازمان فنی و حرفه‌ای و با حمایت مالی شرکت شهرک‌های صنعتی آموزش خواهند دید.

وی در پایان از اجرای موفق سه خوشه صنعتی فرش دستبافت، پلاستیک و لبنیات در سطح استان اردبیل خبر داد و افزود: فرآیند مطالعه و امکان سنجی توسعه سه خوشه صنعتی دیگر شامل؛ صنایع چوب و مبلمان، پوشاک و شیرآلات ساختمانی انجام شده که به زودی این خوشه‌های صنعتی، کار خود را در استان اردبیل آغاز خواهند کرد.
انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « آموزش ۱۰۰۰ نفر از شاغلین فعال در خوشه صنعتی استان اردبیل » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *