هواپیمای متعلق به واگنر در بلاروس به زمین نشست/پرونده جنایی علیه واگنری‌ها بسته شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: هواپیمای متعلق به واگنر در بلاروس به زمین نشست/پرونده جنایی علیه واگنری‌ها بسته شد

یک جت ثبت شده مرتبط با یوگنی پریگوژین، رهبر گروه واگنر از روسیه به بلاروس پرواز کرده و در این کشور به زمین نشست.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، کدهای شناسایی این هواپیما که یک جت Embraer Legacy ۶۰۰ با کدهای “اوتولکس ترانسپورت” مطابقت دارد توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده به یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر مرتبط است و توسط سایت فلایت رادار ۲۴ رصد شده، صبح امروز (سه شنبه) وارد بلاروس شد.

بر اساس توافقی با میانجی گری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس با هدف توقف شورش گروه واگنر، پریگوژین قرار است به بلاروس برود.

شایان ذکر است که هنوز تایید نشده که آیا پریگوژین در داخل این هواپیما هست یا خیر و این هواپیما تنها جت متعلق به گروه واگنر نیست.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که سایت “فلایت رادار ۲۴” یک هواپیمای تجاری را که اوایل امروز به سمت بلاروس می‌رفته، نشان داده است.

رصد رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که این هواپیما از روستوف به سمت مینسک پرواز کرده است.

از سوی دیگر رسانه های روسی گزارش می دهند که سرویس امنیتی روسیه تحقیقات خود را در مورد شورش مسلحانه واگنر که ساختمان های نظامی در روستوف را تصرف کرده و سپس به سمت مسکو حرکت کردند، بسته است.

رسانه دولتی تاس گزارش می دهد: به گفته سرویس امنیتی روسیه پرونده جنایی در مورد این شورش مسلحانه بسته شد. در طول بررسی پرونده جنایی، مشخص شد که شرکت کنندگان آن اقدامات خود را با هدف ارتکاب شورش متوقف کردند.

وزارت دفاع روسیه گفته که مزدوران واگنر در حال آماده شدن برای تحویل تجهیزات خود به این وزارتخانه هستند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « هواپیمای متعلق به واگنر در بلاروس به زمین نشست/پرونده جنایی علیه واگنری‌ها بسته شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *