برای تکمیل ساختمان تصفیه‌خانه‌های لرستان ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: برای تکمیل ساختمان تصفیه‌خانه‌های لرستان ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آبفا لرستان گفت: برای تکمیل ساختمان تصفیه‌خانه‌های لرستان ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

یاسر اکبریان امروز ششم تیرماه در سه‌شنبه‌های خبری با بیان اینکه در شرایطی مسئولیت شرکت آبفای لرستان را تحویل گرفتم که بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی و ۲۴۰ میلیارد تومان در بخش جاری بدهکار فروشندگان، پیمانکاران، بازنشستگان و سایر بود، افزود: با این اوصاف تلاش کردیم خدمات شرکت گریبان‌گیر مشکلات نشود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ارتقای تصفیه‌خانه آب شرب شهر خرم‌آباد، با توجه به زمانبر بودن فاز دوم تصفیه خانه این شهرستان را در دست انجام داریم.

ارتقای ظرفیت تصفیه‌خانه آب خرم‌آباد برای رفع کدورت آب این شهر

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان گفت: کدورت آب شهر خرم‌آباد موضوعی است که دغدغه شرکت آبفاست و برای برون رفت از این موضوع راهی نداریم جز اینکه ظرفیت تصفیه‌خانه آب خرم‌آباد را ارتقا دهیم و احداث فاز دوم تصفیه‌خانه این شهر را اجرایی و عملیاتی کنیم.

اکبریان بابیان اینکه در بخش فاضلاب برنامه‌هایی داریم که از ظرفیت ماده ۵۶ استفاده شود، تصریح کرد: با حمایت استاندار و معاونت عمرانی استانداری لرستان هماهنگی‌های لازم با بانک‌های عامل انجام شده تا برای ساخت تصفیه‌خانه‌ها وام و تسهیلاتی پرداخت شود که هم‌اکنون قسط اول ماده ۵۶ فاضلاب شهر کوهدشت پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان اضافه کرد: پیشرفت ساختمانی تصفیه‌خانه‌های در دست اجرای استان ۵۰ درصد است که تاکنون حدود  ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیل کردیم و برای تکمیل این  ساختمان تصفیه‌خانه‌های  لرستان ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

امسال آب سالم و پایدار ۷۰ روستا به بهره‌برداری می‌رسد 

وی در ادامه با اشاره به آبرسانی بخش روستایی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم برای تامین آب روستایی در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین قرارگاه امام حسن(ع) و وزارت نیرو منعقد شده است، افزود: ۱۲۵ روستا را در قالب این قرارداد برای لرستان با اعتباری بالغ بر ۴۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفتیم.

اکبریان اظهار کرد: در نظر داریم این پروژه‌ها را از ۱۲۵ به ۳۰۰ روستا ارتقا دهیم و برای امسال ۷۰ روستا را به مرحله بهره‌برداری برسانیم تا از آب سالم و پایدار برخوردار شوند.

 مدیرعامل شرکت آبفا لرستان بیان کرد: لرستان به لحاظ تعداد روستاها جایگاه هشتم کشور را دارد که ۳۰۰۰ روستا داریم که بالغ ۱۶۵۰ روستا تحت پوشش خدمات شرکت آبفا قرار دارند.

وی گفت: براساس رصد و پایش انجام شده ۵۰۰ روستای لرستان نیاز به پیگیری و رفع مشکل دارند که این امر ۱۵۰۰ میلیارد تومان را می‌طلبد.

اکبریان در ادامه گفت: شرکت آبفا در سفر اول هیات دولت به لرستان هشت مصوبه تایید شده و مصوب با مبلغی بالغ بر ۷۷۰ میلیارد تومان داشته که ۴۳۰ میلیارد تومان آن محقق و به اجرا رسیده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « برای تکمیل ساختمان تصفیه‌خانه‌های لرستان ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *