راه‌اندازی رشته‌های صنایع سلولزی و مخاطرات محیطی در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه‌اندازی رشته‌های صنایع سلولزی و مخاطرات محیطی در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان

ایسنا/لرستان رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان از راه‌اندازی رشته‌های صنایع سلولزی و مخاطرات محیطی در این دانشکده خبر داد.

دکتر علی حقی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص راه‌اندازی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان، اظهار کرد: مدیران دانشگاهی هم بایستی زیبا صحبت کنند و هم زیبا عمل کنند.

وی اضافه کرد: در مدت سه ماهی که مسئولیت این دانشکده به عهده بنده گذاشته شده است با کمک و حمایت رئیس دانشگاه لرستان، دانشکده منابع طبیعی و تشکیلات آن را با ساختار و شخصیتی مستقل در کنار دانشکده کشاورزی ایجاد و فعال‌سازی کنیم.

رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان برخی از مهم‌ترین ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان را تشریح کرد و افزود: این دانشکده دارای چهار گروه مختلف و ۵۰۰ نفر دانشجو در مقاطع سه گانه کارشناسی، ارشد و دکتری است.

حقی زاده گفت: دانشجویان در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری و در رشته های محیط زیست، مهندسی شیلات، مهندسی مرتع و آبخیزداری و مهندسی جنگل‌داری مشغول به تحصیل هستند.

وی تاکید کرد: این دانشکده با وجود ۲۵ هیات علمی می‌تواند ضمن پرورش و تربیت نیروی انسانی متخصص به حل نظام مسائل لرستان کمک و زمینه‌ساز توسعه و رشد در استان شود.

رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان بیان کرد: البته بنا داریم دریک برنامه بلند مدت، دو رشته تحصیلی(صنایع سلولزی و مخاطرات محیطی) را به مجموع رشته‌های دانشکده منابع طبیعی اضافه کنیم.

وی گفت: همچنین تصمیم داریم در سایت کمالوند و در کنار دانشکده دامپزشکی، ساختمان دانشکده منابع طبیعی را احداث کنیم که با توجه به مکاتبات به عمل آمده با وزرات علوم و سازمان مدیریت، زمینه ایجاد دانشکده را برای جذب اعتبار مورد نیاز آن، فراهم کرده‌ایم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه‌اندازی رشته‌های صنایع سلولزی و مخاطرات محیطی در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *