محکومیت دو واحد تولیدی در ایلام به جزای نقدی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: محکومیت دو واحد تولیدی در ایلام به جزای نقدی

ایسنا/ایلام مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: بر اساس رای صادره از دستگاه قضایی، دو واحد تولیدی شن و ماسه و تیرچه و بلوک به دلیل تولید، توزیع و فروش بدون مجوز پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان ایلام به پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

مهناز همتی اظهار کرد: با توجه به اینکه واحدهای تولید کننده مصالح ساختمانی مشمول استاندارد اجباری بوده و به جهت اهمیت آنها در ساخت و سازها و نقشی که در کاهش خسارات ناشی از زلزله دارند، این اداره کل ضمن تذکر و اخطارهای متعدد در راستای استانداردسازی محصولات، واحدهای مربوطه را به دلیل نداشتن پروانه، عدم رعایت استاندارد ها و تولید بی کیفیت به مراجع قضایی معرفی و در همین راستا و بر اساس رای صادره از دستگاه قضایی، این دو واحد تولیدی به پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

به گزارس ایسنا به نقل از اداره کل استاندارد استان ایلام، مدیرکل استاندارد ایلام در ادامه گفت: در صورت عدم استاندارسازی واحدهای تولیدی این اداره کل برابر قانون نسبت به پلمب، توقیف خط تولید و معرفی آنها به دادگاه و مراجع قضایی اقدام خواهد کرد.

محکومیت دو واحد تولیدی در ایلام به جزای نقدی

همتی در پایان هرگونه تولید و عرضه مصالح ساختمانی غیراستاندارد را خیانت در حق مردم، مصرف کنندگان و از بین بردن سرمایه های ملی برشمرد و گفت: اداره کل استاندارد استان ایلام با جدیت و بدون کمترین اغماض، با متخلفین و تولید کنندگان محصولات فاقد کیفیت برخورد می کند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « محکومیت دو واحد تولیدی در ایلام به جزای نقدی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *