ایستایی قوه قضاییه موجب استقرار نظام می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ایستایی قوه قضاییه موجب استقرار نظام می‌شود

ایسنا/فارس رئیس شورای شهر شیراز گفت: اگر قوه قضاییه در تعامل و عدالت بین قوانین و اجرا حضور عدالت محور نداشته باشد نظام مقدس جمهوری اسلامی سرجای استقرار خودش قرار نمی‌گیرد و این مهم و ایستایی توسط قوه قضاییه محقق می‌شود.

مهدی طاهری در دیدار با رئیس کل دادگستری فارس که به مناسبت هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهد آیت الله دکتر بهشتی برگزار شد، به بیان همکاری‌های مشترک دستگاه قضایی و شورای شهر شیراز پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از شورای شهر شیراز، طاهری عنوان کرد: سه قوه قضاییه، مقننه و مجریه نظام مقدس جمهوری اسلامی را در چارچوب و قاعده یک نظام نگاه داشته است.

طاهری گفت: یک تعبیری از نظام اسلامی و تعبیری از انقلاب اسلامی داریم و اگر انقلاب اسلامی مبتنی بر ایدئولوژی باشد جمهوری اسلامی مبتنی بر ساختار نظام اسلامی است.

او افزود: نظام اسلامی ما استوار بر سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه و با رهبری انقلاب و هدایتگری مقام معظم رهبری است که هدایت گر این نظام است.

رئیس شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: آنچه که در قوای دیگر انجام می‌شود چه در حوزه تقنین و چه اجرا؛ اگر قوه قضاییه در تعامل و عدالت بین قوانین و اجرا حضور عدالت محور نداشته باشد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سرجای استقرار خودش قرار نمی‌گیرد و این مهم و ایستایی توسط قوه قضاییه محقق می‌شود.

رئیس کل دادگستری فارس نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای۷ تیر، با اشاره به اینکه ما در دستگاه قضایی در مسیر تسهیل امور شهری و رفع مشکلات و معضلات شهری که در نهایت منجر به صیانت از حقوق عامه مردم خواهد شد همکاری همه جانبه‌ای در دستور کار داریم، گفت: اولویت برنامه‌های شورای شهر و شهرداری شیراز باید اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اقدامات فرهنگی در محلات کمتر برخوردار باشد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی بر تمرکز بیشتر نهادهای فرهنگی به ویژه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز و نهاد های مرتبط با پارلمان شهری بر اقدامات تأثیرگذار در حوزه فرهنگ عمومی تأکید کرد و افزود: باید طرح‌های مبتکرانه فرهنگی را به صورت ویژه مد نظر قرار دهید و از ظرفیت جوانان و سازمان‌های مردم نهاد نهایت بهره برداری انجام شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی عمران و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ایستایی قوه قضاییه موجب استقرار نظام می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *