توضیحات دهقان درباره جزئیات شکایت ایران از کانادا

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: توضیحات دهقان درباره جزئیات شکایت ایران از کانادا

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با اشاره به شکایت ایران از کانادا در دیوان بین‌المللی دادگستری، گفت: دنبال این هستیم با این شکایت هم رفتار کانادا را تغییر دهیم و هم خسارات واردشده به کشور را با صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری، استیفا کنیم.

به گزارش ایسنا، محمد دهقان در مصاحبه‌ای با اخبار سیما درباره شکایت ایران از کانادا در دیوان بین‌المللی دادگستری، اظهار کرد: نقض مصونیت دولت ایران که مغایر قواعد مسلّم حقوق بین‌الملل عرفی است از جمله توقیف ساختمان‌های دولت ایران و ضبط غیرقانونی وجوه متعلق به دانشجویان واقع در حساب سفارت ایران در کانادا از جمله دلایل شکایت ایران از کاناداست.

دهقان با اشاره به اینکه دنبال این هستیم هم رفتار کانادا را تغییر دهیم و هم خسارات واردشده به کشور را با صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری، استیفا کنیم، تاکید کرد: معتقدیم با توجه به شرایط این پرونده حتماً حکم به نفع جمهوری اسلامی صادر خواهد شد.

وی با اشاره به رد درخواست دادستان کل فرانسه برای نقض مصونیت دولت ایران از سوی دیوان عالی فرانسه، تاکید کرد: اقدام حقوقی دولت ایران از طریق دیوان بین‌المللی دادگستری، ضمن اصلاح رفتار کانادا، جلوی شناسایی و اجرای احکام بی‌پایه و غیرقانونی آمریکا در سراسر دنیا را سد می‌کند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « توضیحات دهقان درباره جزئیات شکایت ایران از کانادا » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *