بیشتر ساختمان‌های ناایمن بحرانی «دولتی» است/ هشدار نسبت به ایمنی پاساژ «مهستان»

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بیشتر ساختمان‌های ناایمن بحرانی «دولتی» است/ هشدار نسبت به ایمنی پاساژ «مهستان»

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از تلاش این سازمان برای کاهش ساختمان‌های ناایمن دارای وضعیت بحرانی به ۷۰ ساختمان تا پایان سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، قدرت الله محمدی در حاشیه یکصد و پنجاه ونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص روند ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن در شهر تهران گفت: در تهران ۱۲۹ ساختمان ناایمن دارای وضعیت بحرانی مورد شناسایی قرار گرفت که با توجه به پیگیری‌ها از طریق تذکراتی که به مالکین ساختمان‌ها داده شد درحال حاضر تعداد این ساختمان‌ها به ۹۳ ساختمان کاهش پیدا کرد که از این تعداد نیز بیشتر این ساختمان‌ها دولتی هستند.

وی افزود: در حدود دو ماه دیگر آمار جدیدی از روند ایمن سازی و همچنین شناسایی ساختمان‌های ناایمن تهیه خواهد شد ولی در تلاش هستیم تا پایان سال تعداد این ساختمان‌ها را به ۷۰ ساختمان کاهش دهیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص پاساژ مهستان در محدوده میدان انقلاب با اشاره به اینکه این ساختمان جزو لیست ساختمان‌های ناایمن است، افزود: پاساژ مهستان یکی از ساختمان‌های بحرانی است که با توجه به حجم تردد و کاربری آن پرخطر محسوب می‌شود. چندین بار از سوی سازمان آتش نشانی به این ساختمان تذکر داده شده ولی متاسفانه پیشرفت اجرای ضوابط در آن محسوس نیست. امیدواریم مالک این ساختمان پای کار بیاید. البته موضوع را به قوه قضائیه اعلام کردیم و برای این ساختمان در قوه قضائیه پرونده تشکیل شده است.

محمدی تاکید کرد: امیدواریم با توجه به ظرفیت ایجاد شده و تجربه‌ای که در طی سال‌های گذشته کسب شده است تا پایان سال تعداد ساختمان‌های ناایمن به ۷۰ ساختمان کاهش پیدا کند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بیشتر ساختمان‌های ناایمن بحرانی «دولتی» است/ هشدار نسبت به ایمنی پاساژ «مهستان» » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *