رقابت ۱۵ هزار نفر از یزد در کنکور سراسری امسال/۶۰ درصد داوطلبان زن هستند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رقابت ۱۵ هزار نفر از یزد در کنکور سراسری امسال/۶۰ درصد داوطلبان زن هستند

ایسنا/یزد نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری دراستان، از رقابت ۱۵ هزار و ۱۰۳ یزدی در مرحله دوم کنکور سراسری امسال خبر داد.

«سیدمحسن میرحسینی» با اشاره به این که کنکور سراسری نوبت دوم، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: این آزمون در شهر یزد و ۹ شهرستان دیگر استان نیز برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: امسال ۱۵ هزار و ۱۰۳ نفر در استان یزد برای شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها داوطلب شده‌اند که از این تعداد ۹ هزار و ۷۲ نفر زن و شش هزار و ۳۱ نفر مرد هستند، به این معنا که ۶۰ درصد داوطلبان را زنان و ۴۰ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

وی یادآور شد: داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح چهارشنبه ۱۴ تیرماه، داوطلبان گروه آزمایشی هنر، عصر همان روز، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی، صبح  روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه و داوطلبان گروه آزمایشی  زبان‌های خارجی عصر روز پنجشنبه به رقابت می‌پردازند.

میرحسینی تصریح کرد: در شهر یزد ۹ هزار و ۴۲۰ داوطلب در سه حوزه دانشگاه یزد، دانشکده فنی شهیدصدوقی و دانشگاه علم و هنر آزمون می‌دهند که ۸۵ درصد این داوطلبین معادل هفت هزار و ۹۸۱ نفر در حوزه‌های غدیر، فجر، توحید و پردیس علوم حضور خواهند یافت.

وی با بیان این که کارت‌ شرکت در آزمون‌ از دیروز یکشنبه یازدهم تیرماه روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار خواهد گرفت، گفت: باجه رفع نقص نیز از روز سه شنبه ۱۳ تیرماه در دانشگاه یزد، ورودی دانش، روبه‌روی سالن فجر دایر است و داوطلبانی که برای چاپ کارت ورود به جلسه آزمون دچار مشکل شده‌اند، می‌توانند در این روز ساعت ۸ تا ۱۲ و از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به این مکان مراجعه کنند.

این مسئول تأکید کرد: به‌منظور رفاه شرکت‌کنندگان، داوطلبینی که حوزه امتحانی آن‌ها سالن‌های غدیر و فجر است از ورودی دانش واقع در بلوار دانشگاه و داوطلبینی که حوزه امتحانی آن‌ها ساختمان‌های توحید و پردیس علوم است، از ورودی بصیرت واقع در بلوار شهیدان اشرف به دانشگاه وارد شوند.

وی خاطرنشان کرد: به همراه داشتن کارت ورود به آزمون به همراه یک کارت شناسایی معتبر عکس‌دار الزامی است.

میرحسینی در پایان تاکید کرد: به برخی از داوطلبان و خانواده‌های آنها که عضو گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی مدعی تقلب هستند، هشدار می‌دهم تا گرفتار سوداگران کنکور نشوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه یزد، این مسئول همچنین در توصیه به داوطلبان برای برگزاری هر چه بهتر آزمون متذکر شد؛ شروع فرایند آزمون‌های صبح ساعت ۸:۰۰ و  آزمون‌های عصر ساعت ۱۴:۳۰ است لذا داوطلبان به موقع در محل حوزه‌های امتحانی حاضر شوند؛ علیرغم تلاش‌های صورت گرفته برای روان‌کردن ترافیک، زمانی را برای این مورد در نظر بگیرید تا به موقع در محل آزمون حضور یابید؛‌ برای حفظ آرامش و امنیت حوزه‌های آزمون داوطلبین باید تا پایان زمان آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند و حق خروج از حوزه را ندارند لذا لطفا با عوامل اجرایی همکاری کنید؛ برای حفظ امنیت آزمون به همراه داشتن موبایل، ساعت هوشمند و کلیه وسایل الکترونیکی ممنوع است بنابراین قبل از ورود به حوزه این وسایل را به محل تعبیه شده تحویل دهید؛ -قبل از حرکت به سمت حوزه امتحانی از محل حوزه امتحانی در روی کارت ورود به جلسه اطمینان حاصل کنید و کارت ورود به جلسه مربوط به همان نوبت را به همراه داشته باشید؛ به منظور برقراری نظم و آرامش بیشتر، با عوامل اجرایی آزمون همکاری کنید؛‌ امکان تغییر حوزه آزمون و ثبت نام جدید اصلا امکان‌پذیر نیست لذا لطفا در این رابطه به باجه رفع نقص مراجعه نکنید؛ برای حفظ امنیت و رعایت اصول بهداشتی، حوزه‌ها قبل از برگزاری آزمون پلمپ شده است پس لطفا برای بازدید از حوزه مراجعه نفرمایید.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رقابت ۱۵ هزار نفر از یزد در کنکور سراسری امسال/۶۰ درصد داوطلبان زن هستند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *