تصاویر باورنکردنی از رئیس‌جمهوری محبوس گرجستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تصاویر باورنکردنی از رئیس‌جمهوری محبوس گرجستان

میخائیل ساکاشویلی، رئیس‌جمهوری سابق و محبوس گرجستان به دلیل پرونده‌ای مبنی بر “سوءاستفاده از قدرت” از طریق ویدئو کنفرانس با جلسه محاکمه دادگاه ارتباط برقرار کرد و ظاهر ضعیف و به شدت نحیف او به نگرانی‌های مربوط به سلامتی‌اش دامن زد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت الجزیره انگلیسی، ساکاشویلی و حامیانش ادعا می‌کنند که این رئیس‌جمهوری سابق در حین بازداشت مسموم شده و اکنون ۶۰ کیلوگرم وزن دارد و این درحالیست که او هنگام دستگیری در تاریخ اکتبر ۲۰۲۱ تقریبا دو برابر این وزن را داشت.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، میخائیل ساکاشویلی روز دوشنبه از یک کلینیک خصوصی با دادگاه ارتباط برقرار کرد و علی‌رغم شرایط ضعیفش به دادگاه گفت که از لحاظ روحی حالش خوب است و همچنین برای خدمت به کشور مصمم است.

ساکاشویلی ۵۵ ساله طی این تماس ویدئویی با دادگاه، پیراهن خود را بالا زد تا دنده‌های بیرون‌زده‌ و اندام نحیف خودش را نشان دهد.

تصاویر باورنکردنی از رئیس‌جمهوری سابق در گرجستان

او در یک پوشش خبری که به طور زنده از برخی تلویزیون‌های مستقل پخش می‌شد، گفت: یک مرد کاملا بی‌گناه در حبس‌ام. من مرتکب هیچ جرمی نشده‌ام. زندانی شدنم من را نخواهد شکست. من به طور فعالی در سیاست گرجستان مشارکت خواهم کرد.

دکترها گفته‌اند که احتمال فوت میخائیل ساکاشویلی در زندان وجود دارد اما مقامات گرجستانی می‌گویند که او تحت نظر مراقبت‌های درمانی مناسب است.

تصاویر باورنکردنی از رئیس‌جمهوری سابق در گرجستان

اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا از گرجستان درخواست کرده‌اند که تا موارد مربوط به درمان او را تامین و اطمینان حاصل کنند که حقوقش محفوظ می‌ماند. عفو بین‌الملل هم رفتار با این رئیس‌جمهوری سابق را “انتقام‌گیری آشکار سیاسی” تلقی کرده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین هم به دلیل آنکه ساکاشویلی شهروند اوکراین محسوب می‌شود، از گرجستان خواست تا او را برای درمان به اوکراین بفرستند.

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین هم در شبکه‌های اجتماعی نوشت: امروز صبح سفیر گرجستان وارد ساختمان وزارت امور خارجه اوکراین خواهد شد. ما با او گفت‌وگوی جدی خواهیم داشت و سپس او به گرجستان خواهد رفت.

اوکراین که به مدت ۱۶ ماه است که در جنگ با روسیه به سر می‌برد، تفلیس را به “همکاری گسترده” با مسکو متهم و ادعا کرد که روسیه، ساکاشویلی را با “دستان مقامات گرجستانی” به این روز انداخت.

میخائیل ساکاشویلی که در سال‌های ۲۰۰۴ الی ۲۰۱۳ رئیس‌جمهور گرجستان بود و انقلاب مخملی گل سرخ در گرجستان را رهبری کرد، پس از پایان دومین دوره‌اش به اوکراین رفت. او در این کشور مقام شهروندی اوکراین را به دست آورد و سپس در سال‌های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۶ فرماندار منطقه اودسا شد. او بعد از آنکه گرجستان را ترک کرد، طی یک محاکمه غیابی به دلیل سوءاستفاده از قدرت به شش سال حبس محکوم شد. میخائیل ساکاشویلی پس از آنکه در اکتبر ۲۰۲۱ به گرجستان بازگشت تا چهره‌های اپوزیسیون را پیش از انتخابات شهرداری برجسته کند، دستگیر شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تصاویر باورنکردنی از رئیس‌جمهوری محبوس گرجستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *