عوامل موثر بر قیمت قوطی ۴۰*۴۰

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: عوامل موثر بر قیمت قوطی ۴۰*۴۰

پروفیل قوطی ۴۰*۴۰ یکی از محصولات پرکاربرد در صنعت ساختمان‌سازی است که به‌عنوان یک المان سازه‌ای بسیار موثر در ساخت‌وساز و همچنین صنایع مختلف دیگر به‌کار می‌رود.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آهن، قیمت پروفیل قوطی ۴۰ در۴۰ همانند سایر محصولات صنعت فلزات، تحت‌تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. با شناخت دقیق این موارد، می‌توانید بهترین راهکارها را برای تعیین قیمت پروفیل قوطی ۴۰ در ۴۰ پیشنهاد دهید.

وزن قوطی ۴۰*۴۰

وزن قوطی ۴۰*۴۰ معمولا با وضعیت استاندارد (ST۳۷) و ضخامت ۱.۵ میلی‌متر برابر با ۱.۸۶ کیلوگرم بر مترمربع است. این پروفیل از جنس فولاد ساخته شده است و به‌ دلیل خصوصیات مقاومتی بالا و وزن نسبتا سبک در صنایع مختلفی مانند ساخت‌وساز، خودروسازی، صنایع دریایی و… کاربرد دارد.

اگر ضخامت پروفیل افزایش یابد و به ۲ میلی‌متر برسد، وزن آن نیز در حدود ۲.۴۵ کیلوگرم بر متر مربع خواهد بود. البته این وزن بسته به نوع جنس، ضخامت و ابعاد پروفیل می‌تواند متغیر باشد. لازم به ذکر است که در هنگام محاسبه وزن هر شاخه قوطی ۴۰*۴۰ باید به واحد طولی توجه داشته باشید که قصد محاسبه آن را دارید. برای مثال، وزن یک پروفیل قوطی با طول ۲ متر برابر با ۴.۹ کیلوگرم خواهد بود (۲ × ۲.۴۵).

مشخصات قوطی ۴۰*۴۰

پروفیل قوطی ۴۰ در ۴۰، محصولی از جنس فلزی است که به‌دلیل خواص مکانیکی بالا و انعطاف‌پذیری در برابر ضربه و بارهای سنگین در صنایع مختلفی از جمله ساختمان‌سازی، صنعت خودروسازی و تولید ماشین‌آلات به کار می‌رود.

 • ابعاد: ۴۰ در ۴۰ میلی‌متر
 • ضخامت: یک الی ۴ میلی‌متر
 • طول: بین ۲ تا ۶ متر قابل تولید است. یکی از عواملی که قیمت قوطی ۴۰*۴۰ امروز را تعیین می‌کند، طول آن خواهد بود.
 • جنس: از جنس فولاد کربنی با مقاومت کششی بالا تهیه می‌شود. وزن مخصوص قوطی ۴۰*۴۰ با توجه به این که از چه جنسی ساخته شده باشد، عدد متفاوتی را نشان می‌دهد.
 • روکش: معمولا پس از تولید آن را با روکش گالوانیزه می‌پوشانند تا علی‌رغم برخورد با عوامل محیطی از خوردگی آن نیز جلوگیری به عمل آید.
 • وزن: وزن یک شاخه قوطی ۴۰*۴۰ حدود ۱.۲۵ کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود.
 • قیمت: قیمت قوطی ۴۰*۴۰ با توجه به متراژ مورد نیاز، جنس و روکش آن را تغیر انتخاب خواهند کرد.

عوامل موثر بر قیمت قوطی ۴۰*۴۰

کاربرد پروفیل ۴ در ۴ در ساختمان

پروفیل ۴ در ۴ از جمله مصالح ساختمانی است که کاربرد وسیعی را به خود اختصاص می‌دهد و به‌دلیل ویژگی‌هایی که شامل مقاومت بالا در برابر فشار، سختی و جذب شوک می‌شوند در ساخت انواع سازه‌ها به‌کار می‌رود.

استفاده از پروفیل‌های ۴ در ۴ در ساختمان‌ها بسیار گسترده صورت می‌گیرد و معمولا برای تثبیت و تقویت نقاط ضعف سازه‌ها، موثر هستند. در ساختمان‌های بتنی، پروفیل‌های ۴ در ۴ برای پشتیبانی در قسمت‌های زیر به ایفای نقش می‌پردازند:

 • پله‌ها
 • نرده‌های بالکن
 • درب‌های خارجی و داخلی

و همچنین در سازه‌های فلزی برای پشتیبانی از موارد زیر به کار می‌رود:

 • کف‌ها
 • سقف‌ها

از آنجایی‌ که هر شاخه از قوطی ۴۰*۴۰ وزن یکسانی دارد از آن می‌توان در ساخت انواع جدارهای داخلی، خارجی و همچنین در ساخت انواع درب‌های صنعتی و تجاری استفاده کرد. درکل، پروفیل ۴ در ۴ به‌علت ویژگی‌های مقاومتی مطلوب در ساختمان‌های مختلف کارایی دارند و نقش مهمی در تثبیت و پایداری سازه‌ها ایفا می‌کند.

عوامل موثر بر قیمت قوطی ۴۰*۴۰

عوامل موثر بر قیمت پروفیل ۴*۴

پروفیل ۴*۴ یکی از محصولات مورد استفاده در ساخت‌وساز است که قیمت آن تحت‌تاثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود.

نوع خاموت استفاده‌شده در تولید پروفیل ۴*۴ می‌تواند از جمله عوامل موثر بر قیمت باشد.

فرآیند تولید نیز می‌تواند بر قیمت هر شاخه قوطی ۴۰*۴۰ تاثیرگذار باشد. فناوری‌های پیشرفته و مدرن برای تولید این نوع پروفیل هزینه بیشتری را در پی خواهد داشت که در نتیجه باعث افزایش قیمت نهایی محصول می‌شود.

تقاضا و عرضه دو عامل مهم بر قیمت پروفیل ۴*۴ هستند. در صورتی‌ که تقاضا برای این محصول بیشتر از عرضه باشد، قیمت نیز بالاتر می‌رود.

شرایط بازار و رقابت نیز از دیگر عواملی هستند که بر قیمت قوطی ۴۰*۴۰ تاثیر می‌گذارند. در صورتی‌ که شرایط بازار رقابتی باشد، تولیدکنندگان به‌دنبال کاهش قیمت‌ها هستند تا بتوانند مشتریان خود را حفظ کنند.

 • فرآیند حمل‌ونقل

فرآیند حمل‌ونقل نیز می‌تواند بر قیمت پروفیل ۴*۴ تاثیر بگذارد. در صورتی‌ که فاصله بین محل تولید و محل فروش زیاد باشد، هزینه حمل‌ونقل نیز افزایش می‌یابد که باعث افزایش قیمت نهایی محصول می‌شود.

 • شرایط اقتصادی

شرایط اقتصادی عامل اصلی تعیین قیمت پروفیل ۴*۴ است. در شرایط اقتصادی نامطلوب، هزینه تولید بالاتر می‌رود که به‌مراتب افزایش قیمت هر متر پروفیل ۴ در ۴ را در پی خواهد داشت. قیمت قوطی‌های ۴۰*۴۰ به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به جنس و کیفیت مواد اولیه، شرایط اقتصادی، تقاضا و عرضه، حجم تولید و بازار فروش اشاره کرد. به‌طور کلی، در نظر داشتن این عوامل در تعیین قیمت قوطی ۴۰*۴۰ نقش اساسی را ایفا می‌کنند و شما به‌عنوان یک خریدار باید تمامی این موارد را به‌هنگام خرید پروفیل قوطی ۴ در ۴ مدنظر خود قرار دهید.

انتهای رپرتاژ آگهی

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « عوامل موثر بر قیمت قوطی ۴۰*۴۰ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *