حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی تا یک‌سال آینده

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی تا یک‌سال آینده

ایسنا/گلستان رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی  پشت در تأمین اجتماعی معطل و بلاتکلیف مانده‌اند، گفت: ظرف یک سال آینده مشکل کارگران ساختمانی حل شده و همگی بیمه خواهند شد.

علی بابایی کارنامی شامگاه یکشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۲ در جلسه هم‌اندیشی با نخبگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان گلستان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: کارگران یکی از ارکان مهم رشد و تولید در جامعه بوده و دولت و مجلس موظف به پیگیری مشکلات این قشر فهیم و زحمتکش هستند.

وی با اشاره به این‌که معیشت دغدغه اصلی و مهم جامعه کارگری است، گفت: کارگری که ماهانه ۵ تا ۹ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند علاوه بر این‌که در تأمین معیشت خانواده خود دچار مشکل می‌شود، انگیزه کافی برای کار نداشته و دردی از کارفرما درمان نمی‌کند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی بر لزوم همفکری دولتمردان و نمایندگان مجلس و ایجاد راهکار مؤثر بر رفع مشکلات کارگران تأکید کرد و افزود: مسأله درمان دومی دغدغه مهم جامعه کارگری است و همان‌طور که مشاغل کارمندی از خدمات بیمه تکمیلی بهره‌مند شده و دولت هزینه آن را پرداخت می‌کند، کارگران جامعه نیز باید از خدمات بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند.

بابایی کارنامی با بیان این‌که  مشکلات ۵۰ ساله بیمه تأمین اجتماعی کارگران از سال ۱۳۵۳ تاکنون در بازه زمانی دو ساله قابل‌حل نیست، افزود: منابع و مصارف تأمین اجتماعی با هم همخوانی نداشته و اگر برای این مشکل چاره‌اندیشی نشود با ورشکستگی مواجه خواهد شد.

وی با بیان این‌که تأمین اجتماعی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از دولت‌ها مطالبه دارد، ابراز کرد: باید منابع، مصارف و امنیت مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی در برنامه هفتم لحاظ شده و دولت با کمرنگ کردن نقش خود مدیریت را به  شرکای واقعی تأمین اجتماعی یعنی کارگران و کارفرمایان سپرده و جنبه نظارتی داشته باشد، در غیر این‌صورت با ادامه این وضعیت تا دو سال آینده سازمان تأمین اجتماعی تا مرز ورشکستگی پیش خواهد رفت.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی  پشت در تأمین اجتماعی معطل و بلاتکلیف مانده‌اند که تا یک‌سال آینده به هر قیمتی که شده مشکل آن‌ها را حل کرده و همگی بیمه خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی تا یک‌سال آینده » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *