تأسیسات آبرسانی و شبکه توزیع آب شهر در ایلام هوشمند می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تأسیسات آبرسانی و شبکه توزیع آب شهر در ایلام هوشمند می‌شود

ایسنا/ایلام معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از اجرای پروژه هوشمندسازی تأسیسات آبرسانی و شبکه توزیع آب شهر ایلام با مشارکت ستاد اجرایی حضرت امام (ره) و شرکت مهندسی آب کشور خبر داد و گفت: برای این طرح اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

«سعید هژبری» در نشست بررسی وضعیت منابع آب شرب و موضوعات تنش آبی، اظهار کرد: عدم مدیریت صحیح در توزیع آب، عدم مخازن موردنیاز، فرسودگی و شکستگی خطوط انتقال و شبکه‌های آبرسانی، بلندمرتبه بودن ساختمان‌ها در مرکز استان، مصرف آب شرب برای فضای سبز و عدم پاسخگویی و اطلاع‌رسانی مدیران مربوطه از جمله به‌وجودآمدن تنش آبی در فصل گرما است.

معاون استاندار ایلام با بیان اینکه باید در زمینه فرهنگ‌سازی در نحوه مصرف آب شرب توسط مردم و صاحبان پروژه‌ها فرهنگ‌سازی شود، تصریح کرد: اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان به‌ویژه شرکت آب و فاضلاب و شرکت توزیع برق بنا بر وظایف ذاتی خود عمل نمایند باعث رضایتمندی و اعتماد مردم می‌شود.

 هژبری با بیان اینکه امسال نگرانی بابت کمبود آب نداریم، خاطرنشان کرد: تحت هیچ شرایطی نباید آب شرب مردم در فصل گرما دچار تنش شود و مدیران شرکت آب و فاضلاب وضعیت کلی منابع آب شرب در شهرها و روستاهای تحت پوشش، چاه‌های خارج از مدار، تنش آبی پیش رو در فصل گرم سال و بحث دفع بهداشتی باید هر چه سریع‌تر در اولویت قرار گیرد و حاصل این جلسه رفع مشکل آب شرب مردم باشد.

 وی تأکید کرد: اعتبارات خوبی در خصوص حوزه آبرسانی دیده شده است و امیدواریم با پیگیری و تلاش همه بتوانیم این اعتبارات را تخصیص دهیم تا پروژه‌های آبرسانی نیمه‌تمام را به سرانجام برسانیم.

 معاون استاندار ایلام از اجرای پروژه هوشمندسازی تأسیسات آبرسانی و شبکه توزیع آب شهر ایلام با مشارکت ستاد اجرایی حضرت امام (ره) و شرکت مهندسی آب کشور خبر داد و گفت: برای این طرح اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است که به‌زودی مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد

 هژبری با بیان اینکه با اتمام این طرح نسبت به کنترل و توزیع عادلانه آب در سطح شهر ایلام اقدام می‌شود اظهار کرد این پروژه شامل تأسیسات آبرسانی از سد و چشمه‌های گل‌گل است که در خصوص توزیع آب شهر ایلام هم از لحاظ کمی و هم کیفی به مدت ۳۶ ماه اجرا خواهد شد.

 به گزارش ایسنا، به نقل از روابط‌عمومی استانداری ایلام، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام تأکید کرد: به‌صورت جدی مسائل مرتبط با تأمین اعتبارات موردنیاز جهت تسریع در تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌ها و توسعه و ارتقای زیرساخت‌های مرتبط با آب شرب و همچنین ساماندهی مسیل‌های سطح شهر ایلام را پیگیری خواهیم کرد، و این موضوع در سفر دوم رئیس‌جمهور محترم به استان به‌عنوان یکی از مطالبات مردمی مطرح خواهد شد.
 

 انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تأسیسات آبرسانی و شبکه توزیع آب شهر در ایلام هوشمند می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *