زاکانی: تهران هویت ورزشی جدی ندارد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: زاکانی: تهران هویت ورزشی جدی ندارد

شهردار تهران با انتقاد از نادیده گرفتن ظرفیت‌های انسانی شهر تهران در زمینه ورزش، گفت: بی‌دقتی مسئولان پیشین باعث شده ظرفیت بالای ورزشی شهر تهران به فعلیت نرسد و آنگونه که باید شاهد حضور ورزشکاران تهرانی بر روی سکوهای قهرمانی جهانی و المپیک‌ نباشیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری تهران و فدراسیون وزنه برداری با اشاره به وجود ظرفیت بالای انسانی شهر تهران گفت: ۱۷ درصد جمعیت کشور در پایتخت حضور دارد و شهرما میزبان هموطنانی از اقوام مختلف است. این تنوع قومیتی برای تهران ظرفیت گسترده‌ای در تمامی زمینه‌ها از جمله ورزش ایجاد کرده‌ است.

تهران هویت ورزشی جدی ندارد

وی در ادامه افزود: برخی از شهرهای کشور به واسطه قهرمانانی که داشته‌اند دارای هویت ورزشی ویژه‌ای هستند مثلا جویبار را به کشتی می‌شناسند یا اردبیل را به ورزش وزنه برداری، اما تهران با وجود ظرفیت‌های ورزشی گسترده‌اش هویت ورزشی جدی ندارد. 

شهردار پایتخت با انتقاد از نادیده گرفتن ظرفیت‌های انسانی شهر تهران در زمینه ورزش ادامه داد: بی‌دقتی مسئولان پیشین باعث شده ظرفیت بالای ورزشی شهر تهران به فعلیت نرسد و آنگونه که باید شاهد حضور ورزشکاران تهرانی بر روی سکوهای قهرمانی جهانی و المپیک‌ نباشیم.

زاکانی تأکید کرد: امضای تفاهم‌نامه با فدراسیون‌های مختلف اتفاق مثبتی است که می‌تواند منجر به شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی شهر تهران شود از طرفی تهران به واسطه امکانات بالایش و حضور کمپ‌های تیم ملی چهار راه کشور است و از تمام ایران ورزشکاران به تهران مراجعه می‌کنند، بنابراین ما با تجهیز امکانات ورزشی پایتخت در اصل زمینه ساز خدمت رسانی به کل کشور می‌شویم.

بر اساس گزارش سایت شهر، تفاهم‌نامه میان شهرداری تهران و فدراسیون وزنه‌برداری با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، سجاد انوشیروانی، رییس فدراسیون وزنه‌برداری، محمدامین توکلی‌زاده، معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، حسین اجاقی، رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، حسین رضازاده و بهداد سلیمی مدال‌آوران وزنه برداری ایران در بازیهای المپیک، در ساختمان شهرداری تهران امضاء شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « زاکانی: تهران هویت ورزشی جدی ندارد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *