اشغالگران یک خانه فلسطینی در قدس را تخلیه کرده و به شهرک‌نشینان دادند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اشغالگران یک خانه فلسطینی در قدس را تخلیه کرده و به شهرک‌نشینان دادند

بعد از نبرد با اشغالگران و شهرک نشینان که بیش از ۴۰ سال به طول انجامید و طی آن رژیم صهیونیستی از راه‌های خبیثانه مختلفی برای تصرف منزل خانواده «صب لبن» استفاده کرد، این نبرد با تصرف متجاوزانه منزل خانواده صب لبن توسط رژیم صهیونیستی پایان یافت؛ منزلی که مستقیماً مشرف بر مسجد الاقصی در منطقه قدیمی در قدس اشغالی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، احمد صب لبن، یکی از ساکنان این خانه که تحت تصرف اشغالگر درآمده، گفت که نبرد قضائی این خانواده از سال ۱۹۷۸ آغاز شد و تا به امروز یعنی طی بیش از ۴۰ سال ادامه داشت. این خانواده ۱۶ پرونده مختلف را برای دفاع از حق خود در این خانه که امروز تخلیه شد، در دادگاه‌های صهیونیستی اقامه کرده بود.

صب لبن خاطرنشان کرد: مسؤولان رژیم صهیونیستی امروز در ساعت چهار و نیم بامداد به محله عقبه الخالدیه رفتند که در آنجا منزل خانواده صب لبن در داخل منطقه قدیمی قدس قرار دارد سپس این محله را بسته و به فلسطینی‌ها اجازه رفتن به آنجا را ندادند و تعداد زیادی نیرو آن را محاصره کردند و سپس این منزل را تحت تصرف درآوردند.

وی افزود: سریعاً تعداد زیادی از نیروهای اشغالگر نیز به ساختمانی که خانواده صب لبن در آن ساکن بودند، یورش برده و درب اصلی را درآوردند و وارد شدند.

صب لبن تصریح کرد: نیروهای اشغالگر خانواده و تمامی حامیان آنها را از ساختمان خارج کرده و این خانواده به خارج از منطقه قدیمی تبعید شدند. نیروهای رژیم صهیونیستی در هنگام خارج کردن آنها به زور و خشونت متوسل شدند. به ما اجازه حضور در مقابل خانه را ندادند و یک ساعت بعد، نیروهای اشغالگر این خانه را به شهرک نشینان تحویل دادند. مالکیت این خانه به قبل از سال ۱۹۴۸ برمی‌گردد.

وی افزود که قانون رژیم صهیونیستی که به صورت نژادپرستانه تدوین شده است، به فلسطینی‌ها اجازه مطالبه‌گری نسبت به املاکشان را نمی‌دهد. آنها از منازلشان در اراضی اشغالی ۴۸ و ۶۷ بیرون رانده می‌شوند و این املاک به شهرک نشینان صهیونیست تعلق می‌گیرند.

در همین حال، فخری ابو دیاب، کارشناس امور قدس گفت، رژیم صهیونیستی درصدد تغییر ساختار جمعیتی این منطقه به نفع شهرک نشینان است.

وی گفت: این خانواده در منزل خانوادگی صب لبن از سال ۱۹۵۳ ساکن هستند و آن را از دولت اردن اجاره کرده بودند نورا غیث صب لبن، صاحب این منزل است که در این منزل ۶۸ سال پیش متولد شده یعنی عمر آن بیشتر از عمر اشغالگر است.

ابو دیاب گفت که دادگاه‌های صهیونیستی قوانین خود را طبق تمایل شهرک نشینان اجرا می‌کنند و رژیم صهیونیستی این خانه را به دلیل نزدیک بودنش به مسجد الاقصی و منطقه قدیمی می‌خواست.

صبح روز سه شنبه شهرک نشینان افراطی تحت حمایت نیروهای اشغالگر «اسرائیلی» خانه خانواده صب لبن در منطقه عقبه الخالدیه در شهر قدیمی بیت المقدس اشغالی را تصرف کردند.

منابع در بیت المقدس گزارش دادند که شهرک نشینان پس از یورش نیروهای اشغالگر به این خانه، تخلیه آن از صاحبان و دستگیری افرادی که با اعضای این خانواده همبستگی کرده بودند، وارد خانه خانواده صب لبن شدند و کنترل آن را به دست گرفتند. همین منابع اشاره کردند که نیروهای اشغالگر خانواده صب لبن را مجبور کردند تا محتویات خانه خود را تخلیه کنند تا برای کنترل آن آماده شوند.

نیروهای اشغالگر همچنین پنج فعال فلسطینی را در این خصوص در بیت المقدس دستگیر کردند.

در همین حال، حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد، اقدام مسئولان رژیم صهیونیستی در تخلیه منزل خانواده صب لبن در قدس و تحویل دادن آن به شهرک نشینان، به منزله تشدید جرایم پاکسازی نژادی علیه مردم ما در قدس اشغالی است.

حازم قاسم در اظهاراتی مطبوعاتی عنوان داشت: این جنایت بخشی از جنگ صهیونیستی علیه هویت عربی قدس و دنباله جنگ دینی علیه مقدسات ما و نقض تمامی قوانین بین المللی و عرف های انسانی است.

وی گفت، باید موضع شفاف و عملی از جانب جامعه جهانی و نهادهای بین المللی نسبت به جنایت آواره کردن فلسطینی ها در قدس و بسنده نکردن به محکوم کردن رسانه ای صورت بگیرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اشغالگران یک خانه فلسطینی در قدس را تخلیه کرده و به شهرک‌نشینان دادند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *