شوراها براساس وظایف قانونی خود به دنبال رفع ناعدالتی باشند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: شوراها براساس وظایف قانونی خود به دنبال رفع ناعدالتی باشند

سخنگوی شورای عالی استان‌ها تاکید کرد که شوراها بر اساس وظایف قانونی خود به دنبال رفع ناعدالتی باشند.

به گزارش ایسنا، ایرج سلیمان زاده نماینده مردم آذربایجان غربی در شورای عالی استانها در نطق پیش از دستور خود در هجدهمین اجلاس این شورا با اشاره به تبعات تورم در بلند مدت، گفت: در سال‌های اخیر در کنترل تورم و توسعه اقتصادی موفقیتی وجود نداشته است و این مسئله مهمی است و باید توجه جدی به این حوزه صورت گیرد.

سلیمان زاده تاکید کرد: امروز بیش از گذشته جامعه شورایی باید آستین‌ها را بالا بزند و بر اساس اصل ۱۰۱ قانون اساسی به دنبال رفع تبعیض و نظارت بر اقدامات عمرانی باشد.

وی با بیان اینکه عدل اساس قوام جهان است گفت: بر خود وظیفه می‌دانم در چارچوب اختیارات قانونی شورایی خود از مسئولان کشور خواسته‌هایی داشته باشم و مسائل و مشکلات را مطرح کنم.

سخنگوی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه شهرستان نقده نیز به تبع مشکلات کشور، مشکلات فراوانی دارد خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: مردم شهرستان نقده بیش از یک دهه است که منتظر تکمیل ساختمان دادگستری هستند اما تاکنون اقدام جدی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه جا دارد از مسئولان شورا باور و شورایاور قدردانی کنم گفت: با وجود تلاش برخی از مسئولان برای اعتلای جایگاه شوراها، متاسفانه اعضای شورای استان شش ماه است حق جلسه نگرفته‌اند و شوراهای فرادست هزینه‌های ستادی خود را از جیب پرداخت می‌کنند. از این رو از رئیس جمهور محترم خواستارم بودجه‌ای در خور شان و نیاز شوراهای فرادست اختصاص دهند.

نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: تقاضا دارم بزرگراه تمرچین به عنوان یک جاده موازی برای ارج نهادن به عبور و مرور زائران اربعین و ارتباطات اقتصادی بین ایران و عراق و سوریه توسعه یابد و تجهیز شود.

وی افزود: مرز تمرچین یکی از مرزهایی است که مناسب ورود زائران اربعین به خاک عراق است و مفتخرم اعلام کنم این مرز برای عبور و مرور زائران در ایام اربعین باز است و با تمام توان در خدمت مردم عزیز ایران هستیم.

سلیمان‌زاده ادامه داد: در چند روز گذشته بازارچه خوداشتغالی نقده در آتش سوخت و نزدیک به ۱۱۰ مغازه بر اثر جرقه‌ای تبدیل به خاکستر شد و زندگی ۲۰۰ خانواده از بین رفت. در حالی که  هیچ یک از مسئولان دلجویی ساده‌ای هم از مردم نکردند. بنابراین انتظار داریم دولت زمینه‌های لازم برای بازسازی بازارچه خوداشتغالی نقده را فراهم کند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « شوراها براساس وظایف قانونی خود به دنبال رفع ناعدالتی باشند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *