۹۵ درصد صنعت آسانسور در کشور بومی‌سازی شده است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۹۵ درصد صنعت آسانسور در کشور بومی‌سازی شده است

رییس اتاق تعاون ایران گفت: ۹۵ درصد صنعت آسانسور در کشور بومی سازی شده است، تنها پنج درصد از قطعات نیاز به واردات دارد که تا چند سال آینده تمام قطعات در داخل تولید شود.

به گزارش ایسنا، بهمن عبداللهی در مراسم افتتاح نمایشگاه آسانسور و پله برقی اظهار کرد: صنعت آسانسور در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته و در تولید قطعات آسانسورها با ارتفاع بلند نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: تولیدات و کیفیت در این صنعت به حد قابل قبولی رسیده است که امیدواریم در کمتر از پنج سال آینده از واردات بی نیاز شویم.

رییس اتاق تعاون ایران بر توسعه صادرات با رفع موانع تاکید کرد و گفت: این اتاق در تعاملات با کشورهای مختلف دنیا به دنبال تسهیل صادرات است و با اقداماتی که در صنعت آسانسور اتفاق می افتد در دو تا سه سال آینده صادرات پیشی خواهد گرفت.

به گفته وی صنعت آسانسور و پله برقی، در صنعت ساختمان پیشرو است و پیشرفت های قابل توجهی از نظر کمی و کیفی دارد.

عبداللهی با بیان اینکه تولیدات قطعات آسانسور و پله برقی به بیش از ۱۵ کشور دنیا صادر می شود، گفت: صنعت آسانسور و پله برقی به خاطر کیفیت خوب یکی از صنایع پیشرو است. در حال حاضر به کشورهای همسایه و اروپایی صادرات داریم و امسال تمهیدات خوبی در حوزه صادرات اتخاذ شده است.

رییس اتاق تعاون ایران گفت: در این نمایشگاه بیش از ۱۴۰ شرکت داخلی و ۱۵ شرکت خارجی از هفت کشور دنیا حضور دارند که به تقویت صادرات کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پله برقی سالانه ۱۲۰۰ دستگاه تولید می شود، گفت: کمتر از ۱۰۰۰ دستگاه مصرف داخلی است و بیش از ۲۰۰ دستگاه امکان صادرات دارد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت داخلی و خارجی امروز (جمعه، ۲۳ تیر) با حضور «بهمن عبداللهی» رییس اتاق تعاون ایران، «سید محمد موسوی» معاون ماشین آلات وزارت صمت و برخی نمایندگان مجلس گشایش یافت. در این نمایشگاه آخرین دستاوردها در قالب گروه های کالایی آسانسور، پله برقی، بالابر، نقاله، جرثقیل، لیفتراک، پیاده‌روی متحرک، مشاوره، طراحی تولید، نصب و راه‌اندازی، هوشمندسازی، فناوری‌های نوین، انجمن ها، اتحادیه ها، تشکل ها و مجلات تخصصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی تخصصی به نمایش درآمد.

نشست های تخصصی با حضور هیات های تجاری از کشورهای پاکستان، عراق، اقلیم کردستان، افغانستان و عمان با حضور فعالان صنعت آسانسور و پله برقی برای آشنایی فعالان این صنعت در عرصه صادرات برگزار می شود و نمایندگان کشورهای اسپانیا، آلمان، ایتالیا، ترکیه و امارات متحده عربی در این نمایشگاه حضور دارند.

به گزارش ایسنا، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی از ۲۳ لغایت ۲۶ تیرماه جاری میزبان علاقمندان و فعالان اقتصادی این صنعت خواهد بود. این نمایشگاه توسط اتاق تعاون ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پا شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۹۵ درصد صنعت آسانسور در کشور بومی‌سازی شده است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *