توضیحات معاون شهردار درباره پیشنهاد ساخت ساختمان ۲۸ طبقه در نزدیکی فرودگاه مهرآباد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: توضیحات معاون شهردار درباره پیشنهاد ساخت ساختمان ۲۸ طبقه در نزدیکی فرودگاه مهرآباد

معاون شهرسازی شهرداری تهران خبر ساخت ساختمان ۲۸ طبقه در نزدیکی فرودگاه مهرآباد را تنها پیشنهاد سازنده اعلام کرد و گفت: با این تعداد طبقات موافقت نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، صارمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: دستور جلسه امروز شورای شهر در مورد مشوق‌ها و تخفیف‌های بافت فرسوده بود. تهران ۴۵۰۰ هکتار بافت مصوب فرسوده دارد که ۴۸ درصد بازسازی و نوسازی شده و هنوز ۵۲ درصد از بافت فرسوده نیاز به بازسازی و نوسازی دارند.

وی با بیان اینکه شورای شهر معتقد بود مشوق‌های بافت فرسوده کم است، گفت: بر همین اساس واحدهای تجمیعی بالای ۱۰۰ متر از ۱۰۰ درصد تخفیف و واحدهای تجمیعی تا ۱۰۰ متر ۸۰ درصد تخفیف و مابقی اماکن غیر تجمیعی در بافت فرسوده تا ۵۰ درصد تخفیف برای صدور پروانه ساختمانی بهره مند می‌شوند.

وی در خصوص انتشار خبری مبنی بر ساخت ساختمان ۲۸ طبقه در حریم فرودگاه مهرآباد، گفت: ما دلمان می‌خواهد در بافت فرسوده تجمیع صورت گیرد و مسبوق به سابقه نبوده که یک پیمانکار ۹۶ واحد را تجمیع کند که سازنده این ساختمان درخواست ساخت ساختمان ۲۸ طبقه داده اما بطور قطع با این تعداد طبقات موافقت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ما در همه صدور پروانه‌ها محدودیت‌های کریدور هوایی را را اعمال می‌کنیم، گفت: افرادی که بتوانند در بافت فرسوده بطور گسترده تجمیع کنند حتما از سوی شهرداری حمایت می‌شوند اما ساخت ساختمان ۲۸ طبقه تنها یک پیشنهاد از سوی سازنده بوده که نه در کمیسیون ماده ۵ و نه کارشناسان آن را تایید نکردند.

وی افزود: تا کنون بیش از ۶۰۰ مورد تجمیع بالای ۲۰۰ متر داشتیم که حتما برای افزایش تجمیع به آنها مشوق می‌دهیم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « توضیحات معاون شهردار درباره پیشنهاد ساخت ساختمان ۲۸ طبقه در نزدیکی فرودگاه مهرآباد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *