تشریح روند برگزاری رویداد «فضا و زمان» در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تشریح روند برگزاری رویداد «فضا و زمان» در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز با تشریح روند برگزاری رویداد «فضا و زمان» در دانشگاه هنر اسلامی تبریز، گفت: برگزاری رویداد بین المللی «فضا و زمان» در جاده ابریشم یک حرکت بسیار مهم و تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است.

سجاد پاکزاد روز سه شنبه، ۲۷ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص روند برگزاری این رویداد بین المللی اظهار کرد: دانشگاه هنر اسلامی تبریز به عنوان تنها دانشگاه هنر اسلامی کشور بر اساس اسناد بالادستی و فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و با استناد به بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب ایجاد روابط بین المللی با رویکر انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده که تحقق اینگونه ارتباطات با مراکز دانشگاهی و با استفاده از ظرفیت فرهیختگان و نخبگان با سرعت و دقت بیشتری محقق می‌شود و آرمانها و ارزشها سریعتر گسترش و موثر تر انتقال پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: رویداد بین المللی «فضا و زمان» ایران در جاده ابریشم که در تبریز به میزبانی دانشگاه هنر اسلامی و مشارکت و حمایت سایر مرکز علمی و اجرایی برگزار خواهد شد یکی از برنامه‌هایی است که در راستای رسالت، اهداف و ماموریت این دانشگاه به اجرا در خواهد آمد.

وی در مورد رویداد بین المللی «فضا و زمان» در جاده ابریشم تصریح کرد: این رویداد که به اختصار MA نامیده می‌شود به صورت همایش و نمایشگاه برگزار خواهد شد یکی از معدود تجربیات و برنامه‌های فرهنگی و علمی است که به صورت مشترک بین ایران و ژاپن در شهر تبریز اجرا می‌گردد.

پاکزاد با اشاره به قدمت رویداد بین المللی «فضا و زمان» گفت: رویداد بین المللی «فضا و زمان» برای اولین بار در سال ۱۹۷۸ در موزه لوور پاریس برگزار شده این نمایشگاه برای دومین بار در سال ۲۰۰۰ در شهر توکیو ژاپن مجددا برگزار گردید. MA با نشان دادن فضاسازی مفهومی مرتبط با گذشته و حال فرهنگی، تأثیر شگرفی بر جامعه فرهنگی بین المللی گذاشته است.

رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز در پایان تاکید کرد: رویداد بین المللی «فضا و زمان» در جاده ابریشم یک حرکت بسیار مهم و تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است که نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های دولتی و حتی بخش خصوصی برای اجرای با شکوه و به نحو احسن آن است تا برگ زرین دیگری در تاریخ پرافتخار تبریز رقم بخورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی رویداد بین المللی «فضا و زمان» گفتنی‌است؛ این رویداد از ۱۸ شهریور تا ۳۰ مهر سال جاری به میزبانی دانشگاه هنر اسلامی تبریز و با مشارکت استانداری آذربایجان شرقی، شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر تبریز، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، فرمانداری تبریز، نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تشریح روند برگزاری رویداد «فضا و زمان» در دانشگاه هنر اسلامی تبریز » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *