کشف سکه‌هایی که با عجله پنهان شده بودند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: کشف سکه‌هایی که با عجله پنهان شده بودند

باستان‌شناسان با کاوش در آلمان سکه‌های طلای ۵۰۰ ساله‌ای را کشف کردند که در بین ویرانه‌های یک صومعه قرون‌ وسطایی دفن شده بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، باستان‌شناسان چهار سکه طلای ۵۰۰ ساله را در صومعه‌ای واقع در آلمان کشف کردند. این صومعه که با نام «Himmelpforten» شناخته می‌شود، از زمان تاسیس در سال ۱۲۵۳ میلادی تا قرن شانزدهم فعال بود. باستان‌شناسان معتقدند یکی از راهبان در سال ۱۵۲۵ و در جریان یک شورش، این چهار سکه را شتابان دفن کرده‌ است.

به گفته کارشناسان، این سکه‌های طلا از ارزش بالایی برخوردار بوده و یک راهب آن‌ها را در جریان یک موقعیت خطرناک با عجله پنهان کرده است.

این سکه‌ها به عنوان «گیلدر» ‌ (پول رایج امپراتوری روم باستان) شناسایی شده‌اند. یکی از این سکه‌ها در فرانکفورت و پیش از سال ۱۴۹۳ میلادی و در دوران حکومت «فریدریش سوم» ضرب شده است. یکی دیگر از این سکه‌ها در «شواباخ» در فاصله بین ۱۴۸۶ تا ۱۴۹۵ میلادی و دو مورد دیگر در «بن» ‌ و در سال ۱۴۸۰ میلادی تولید و ضرب شده‌اند.

کاوشگران علاوه‌بر این سکه‌ها، مجموعه‌ای از آثارتاریخی همچون قفل‌های برنجی کتابخانه صومعه، سرامیک و استخوان‌های حیوانات را کشف کرده‌اند. این آثار تاریخی اطلاعات جدیدی را درباره این صومعه بزرگ ارائه می‌کند.

تنها چیزی که از خود صومعه باقی مانده، پایه‌های برخی از ساختمان‌ها، از جمله عبادتگاه اصلی و غذاخوری است که راهبان در آن غذا می‌خوردند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « کشف سکه‌هایی که با عجله پنهان شده بودند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *