محمدیاری: ممنوعیت واردات برنج در مقطع زمانی برداشت محصول جدید رعایت شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: محمدیاری: ممنوعیت واردات برنج در مقطع زمانی برداشت محصول جدید رعایت شود

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود ممنوعیت واردات برنج خارجی در مقطع زمانی برداشت محصول جدید نیز کمافی‌السابق رعایت شود.

به گزارش ایسنا، حسن محمدیاری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: از سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان گیلان و بازدید از محصولات استحصالی کشاورزان در منطقه تشکر می کنم. انتظار داریم سازوکاری عملی جهت برون رفت از این معضل و خرید تضمینی برنج صورت گیرد. علاوه بر این ممنوعیت واردات برنج خارجی در مقطع زمانی برداشت محصول جدید نیز کمافی‌السابق رعایت شود. 

وی در ادامه اظهار کرد: در دولت آقای رئیسی زیبنده نیست که پروژه‌ای فعال، غیرفعال گردد و شاغلین بیکار شوند، لذا لازم است به صورت انقلابی و میدانی عمل نماییم. به نظر می‌رسد در غرب استان گیلان  توانیر در جهت اجابت دستور وزیر نیرو اهتمام لازم را ندارد و همچنین مطالبات مردم منطقه مورد توجه قرار نمی‌گیرد. 

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر در تذکری خطاب به  وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد:  در خصوص رعایت حال کسبه جزء که شاهد افزایش بی‌رویه مالیات هستند به نظر می‌رسد شاخص قرار دادن دستگاه‌های کارتخوان نمی‌تواند با عدالت همخوانی داشته باشد؛ بلکه باید سازوکاری تعریف شود که اولاجلوی فرار مالیاتی گرفته شود و ثانیا به کسبه ضعیف فشار مضاعف وارد نشود. 

وی در ادامه در تذکری خطاب به وزیر کار، تاکید کرد: با توجه به مصوبه مجلس در خصوص مسکوت ماندن بیمه کارگران ساختمانی و اعمال ضرایب قبلی لازم است هر چه سریعتر جهت تعیین تکلیف ساختمان‌های در حال ساخت و صدور پایان کار دستورالعمل لازم توسط تامین اجتماعی اقدام شود. 

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « محمدیاری: ممنوعیت واردات برنج در مقطع زمانی برداشت محصول جدید رعایت شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *