وظیفه اصلی دانشگاهیان تربیت عالم متعهد به نظام است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: وظیفه اصلی دانشگاهیان تربیت عالم متعهد به نظام است

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: دانشگاه موتور محرک اجتماع و جامعه بوده که مورد تهاجم دشمن قرار گرفته و وظیفه اصلی دانشگاهیان تربیت عالم متعهد به نظام است.

دکتر فرهاد زیویار پیش از ظهر امروز سی و یکم تیرماه در جلسه طرح حامیم (۲) دوره توانمندسازی حلقه‌های میانی که در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان برگزار شد با تسلیت ایام فرارسیدن شهادت امام حسین(ع) و یارانش، با بیان اینکه طرح حامیم در راستای تربیت حلقه‌های میانی دانشجویان در دانشگاه است، اظهار کرد: این طرح اواخر تابستان و اوایل مهرماه امسال با برگزاری نشست‌ها، دوره‌ها، کلاس‌ها و در نهایت اردوی زیارتی به عتبات عالیات انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه طرح فوق جزو مباحث فرهنگی محسوب می‌شود و ماموریت اساسی همه دانشگاه‌هاست که با همت نهاد رهبری دانشگاه‌های استان برگزار خواهد شد نیاز است به صورت ویژه مورد حمایت همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

زیویار افزود: مجموعه دانشگاهی و مجموعه‌هایی که پروژه محور هستند می‌توانند با ابتکاراتی از این ظرفیت طرح حامیم استفاده کنند؛ باید به گونه‌ای عمل کنیم که تشکیلات دانشگاه نسبت به بیرون رجحان پیدا کند.

در طرح حامیم موضوع توانمندسازی دانشجویان مطرح است

استاندار لرستان با بیان اینکه در طرح حامیم موضوع توانمندسازی دانشجویان مطرح است و در لایه‌های بعدی این طرح باید اساتید دانشگاه مورد نظر قرار گیرند، بیان کرد: برگزاری چنین طرح‌هایی برای دانشجویان فعال در شبکه‌سازی و تربیت آنان به عنوان کنشگران انقلابی مذهبی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و کاری هدفدار محسوب می‌شود که دانشجویان را توانمندتر خواهد ساخت.

زیویار با بیان اینکه همچنین این  طرح با محوریت ایجاد نشاط امید در جامعه برگزار می‌شود، تصریح کرد: دشمن به سمت یأس و ناامیدی متمرکز شده تا این مهم را در جامعه القاء کند و وظیفه دانشگاهیان و دانشجویان مقابله با این توطئه است.

وی دانشگاه را کارخانه انسان‌سازی برشمرد و با بیان اینکه دانشگاه آموزش و تربیت سرمایه‌های اجتماعی و انسانی جامعه را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: بر این اساس توجه و اهتمام به این مقوله مهم ضروری است چرا که دانشجویان، دانشمندان، علما و مسئولین آینده هستند.

دانشگاه مورد هجمه دشمن قرار گرفته است

استاندار افزود: دانشگاه موتور محرک اجتماع و جامعه است که مورد تهاجم دشمن قرار گرفته و وظیفه اصلی دانشگاهیان تربیت عالم متعهد به نظام است.

زیویار با بیان اینکه برای ارزش‌های معنوی مملکت افراد متعددی جانثاری کردند و خون‌ها دادند، بیان کرد: همه این ارزش‌ها برگرفته از نهضت عاشوراست و قرن‌هاست که نظام سلطه در خدمت و استخدام خود است به گونه‌ای که در قبل از انقلاب نیز دانشگاه پایگاه سلطه غرب بود و امروز مسئولیت دانشگاهیان علاوه بر تولید محتوا و آثار علمی، تربیت عالم متعهد به نظام است و برای رسیدن به این مطلوب باید تلاش بیشتری انجام شود.

وی اضافه کرد: مدلی که امروز  استکبار برای سلطه بر کشورها در نظر گرفته نوعی استعمار جدید محسوب می‌شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه تفاوت نهضت امام خمینی(ره) نسبت به انقلاب‌های قبل از خود این بود که استعمار و استبداد را با هم مد نظر گرفته بود و هدف امام از این استدلال در هم شکستن هیمنه غرب بود، بیان کرد: امام می‌خواست در کشور کوچکی مثل ایران با یک انقلاب بزرگ مدل الگویی ارائه کند که این امر نیز مد نظر مقام معظم رهبری است و آن را در قالب شیوه‌های مختلف فرهنگی ارائه می‌دهد.

زیویار تصریح کرد: طرح حامیم نیز نوعی سرمایه‌گذاری فرهنگی است و باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد و از آن حمایت شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « وظیفه اصلی دانشگاهیان تربیت عالم متعهد به نظام است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *