ساخت تراموا در تهران منوط به مصوبه شورا و اخذ مجوز است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ساخت تراموا در تهران منوط به مصوبه شورا و اخذ مجوز است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: ساخت تراموا در تهران منوط به اخذ مصوبه شورا و مجوزهای لازم است.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران پیش از آغاز یکصدوشصت‌وسومین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز ابتدا گزارشی از موضوع کمیسیون سرمایه‌گذاری ارائه خواهد کرد که طی آن کمیسیون برنامه و بودجه گزارشی را ارائه خواهد کرد و مسئول سرمایه‌گذاری شهرداری تهران نیز گزارشی از سرمایه‌ گذاری در شهرداری ارائه می‌کند. امیدواریم در موضوع سرمایه‌ گذاری موفق باشند و مانند گذشته سرمایه‌ گذاری‌ها به دادگاه ختم نشود.

وی اضافه کرد: در ادامه این جلسه حسابررسی از شرکت مترو برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ انجام می‌شود و یک نام‌گذاری و چند پرونده باغات که از قبل باقی مانده نیز مطرح خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص برگزاری جلسات ویژه تاب‌آوری شهر تهران در برابر زلزله نیز اظهار کرد: شهرداری جلساتی را در رابطه با زلزله و پایداری شهر در برابر آن برگزار می‌کند و این جلسات توسط کمیسیون عمران شورا طراحی شده است. از اساتید دانشگاه‌های مختلف دعوت به عمل آمده تا در این جلسات شرکت کنند.

وی ادامه داد: اقدامی که در سال گذشته با ستاد بحران آغاز شد در خصوص بررسی ساختمان‌ها در شهر تهران است که ابتدا ساختمان‌های بلند مرتبه مورد بررسی قرار می‌گیرد. این ارزیابی‌ها نه فقط در خصوص خطر آتش‌نشانی؛ بلکه پایداری ساختمان‌ها را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد و این کار در حال پیگیری است و بسیاری از ساختمان‌های ناایمن شناسایی و به دادستانی معرفی شده‌اند به این ترتیب این اقدام در مسیر اجرایی درستی قرار گرفته است.

رئیس شورای شهر تهران درباره خرید اتوبوس‌های جدید و بازدید اعضای شورا از این اتوبوس‌ها نیز تصریح کرد: اتوبوس‌هایی که خریداری شده بود و در حال خدمت رسانی بودند قرار بود بازدیدی انجام شود که اعلام کردیم اینها چیز جدیدی نیستند.قرار شد اگر اتوبوس جدیدی خریداری شود از آنها اعضای شورا بازدید داشته باشند.

چمران درباره سیستم سرمایشی اتوبوس‌ها در فصل تابستان گفت: تیم‌هایی اتوبوس‌ها را بررسی می‌کنند و اگر خرابی وجود داشته باشند تعمیر می‌شوند اما اتوبوس‌های کولردار در تهران کم هستند و اتوبوس‌های معمولی ما کولر ندارند. اتوبوس‌های دو کابینی که در دوره چهارم خریداری شده‌اند کولر دارند که سعی می‌کنیم کولر آنها نیز تعمیر شود. از این پس نیز قرار شد که اگر اتوبوسی خریداری شود حتما کولر داشته باشد.

وی درباره اظهار نظر شهردار تهران مبنی بر ساخت تراموا اظهار کرد: ساخت تراموا در تهران پس از انجام مطالعات و تایید و مصوبه شورای شهر و شورای عالی ترافیک و پس از اخذ مجوزها امکان‌پذیر است و تا پیش از اخذ مجوزها به هیچ عنوان نباید فرآیند اجرایی تراموا در تهران آغاز شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ساخت تراموا در تهران منوط به مصوبه شورا و اخذ مجوز است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *