تحقق سالانه ۵۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی توسط گروه صنعتی صفا

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تحقق سالانه ۵۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی توسط گروه صنعتی صفا

ایسنا/مرکزی مدیرعامل و صاحب گروه صنعتی صفا گفت: این شرکت بزرگترین تولیدکننده لوله در دنیاست و صادرات گسترده‌ای به تمام کشورهای دنیا و منطقه دارد.

رستمی صفا در نشستی خبری اظهار کرد: کارخانه نورد و پروفیل ساوه در سال ۱۳۵۲ با ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال در ۱۰۰ هزار متر زمین احداث شد. در حال حاضر این کارخانه سالانه حدود ۲ میلیون تن محصول تولید می کند که لوله‌های با قطر ۱۰ میلیمتر تا ۶۱۰ میلی متر برای مصارف صنعتی، نفت و گاز، آب، پالایشگاه و ساختمان و غیره را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: ۵۵ درصد تولیدات کارخانه نورد و پروفیل ساوه توسط کارخانجات دیگر از جمله ایران خودرو و غیره به عنوان مواد اولیه استفاده می‌شود.

رستمی صفا افزود: از لوله‌های داخل فرمان اتومبیل تا لوله‌های اگزوز و تمامی لوله‌هایی که توسط صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط این گروه صنعتی تولید شده است. استراکچر بدنه اتوبوس‌های شهری و بین شهری نیز ساخت این مجموعه است.

وی افزود: مجموعه صنعتی کارخانجات نورد و لوله صفا در سال ۱۳۷۰ به عنوان طرح توسعه کارخانجات نورد و پروفیل ساوه احداث شده است. کارخانه نورد لوله صفا ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع، معادل بالغ بر ۹۱۰ هکتار مساحت دارد.

رستمی ادامه داد: تولیدات این مجموعه لوله‌هایی با قطر ۱۹ میلیمتر تا ۳۰۰۰ میلیمتر است و این دو کارخانه با هم بزرگترین کارخانجات لوله‌سازی دنیا هستند.

رستمی صفا افزود: مواردی مانند تحریم و عدم ورود لوله‌های بدون درز سبب شده است که لوله‌هایی با روش ERW تولید کنیم.

وی ادامه داد: کارخانجات نورد و لوله صفا و نورد و پروفیل ساوه سالیانه حداقل ۵۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور دارند. 

رستمی صفا گفت: صادرات این کارخانه‌ها به کشورهایی چون آلمان، هلند، کانادا، امارات،کویت، عربستان، قطر، اردن، افغانستان، عراق، یمن، بحرین، عمان، استرالیا و کشورهای CIS کشورهای مشترک المنافع شامل ارمنستان، ازبکستان، ترکمنستان، آذربایجان است.

انتهای رپورتاژ آگهی

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تحقق سالانه ۵۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی توسط گروه صنعتی صفا » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *