تخریب جزئی در سازه پروژه اورژانس بیمارستان کبودراهنگ

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تخریب جزئی در سازه پروژه اورژانس بیمارستان کبودراهنگ

ایسنا/همدان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پاسخ به شایعه‌ منتشره در فضای مجازی مبنی بر ریزش بخشی از سازه پروژه اورژانس کبودراهنگ گفت: هیچ ریزشی اتفاق نیفتاده بلکه تخریب جزئی در سازه پروژه به منظور رفع نقص فنی بوده است.

علیرضا توقیری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تکذیب شایعه ریزش اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی چشمه‌های اتصال در سازه ‌های بتنی در ۴۰ مترمربع از سقف دارای کمانه و قوس بوده، بنا به دستور مهندس ناظر باید برای اصلاح، تخریب و از نو ساخته می شد تا روند کار مجدداً بدون نقص و ایراد انجام می گرفت. 

وی با بیان اینکه تخریب قسمتی که دچار نقص فنی بود با اطلاع مهندس ناظر صورت گرفت، ادامه داد: خوشبختانه این موضوع نه آسیب و مخاطره جانبی برای کارگران و عوامل پروژه به همراه داشته و نه غیراصولی بوده به طوریکه معمولاً سازه‌های بیمارستانی در حین ساخت چک می شوند تا اگر احیاناً مواردی از این دست مشاهده شد، به سرعت نسبت به اصلاح اقدامات لازم صورت گیرد.

توقیری با اشاره به اینکه فعلاً پروژه متوقف شده تا مهندس ناظر مطمئن شود شرایط برای ادامه کار ایمن است و نهایتاً طی دو، سه روز آینده کار از سر گرفته می شود، خاطرنشان کرد: ساخت پروژه اورژانس جدید بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ در زیربنای ۱۶۰۰ مترمربع از فروردین‌ماه امسال آغاز شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تخریب جزئی در سازه پروژه اورژانس بیمارستان کبودراهنگ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *