توضیح شهرداری درباره تخریب ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرک قدس

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: توضیح شهرداری درباره تخریب ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرک قدس

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: شهر جهانی کودک ۱۶ هزار مترمربعی در محل ساختمان نیمه‌کاره کانون پرورش فکری کودکان احداث می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنا براعلام سایت شهر، سیدمهدی هدایت  درخصوص ماجرای تخریب ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرک قدس(شهرک غرب) که اخیرا برخی رسانه‌ها با بزرگنمایی به آن پرداختند، اظهار کرد: از چند دهه قبل حدود 4.5 هکتار زمین در این بخش از شهر تهران بلااستفاده مانده بود و در چنین زمین وسیعی فقط ساختمان نیمه کاره‌ای که به عنوان انبار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان مورد استفاده قرار می‌گرفت و همچنین یک کانون زبان  وجود داشت. با توجه به این موضوع شهرداری تهران تصمیم گرفت تا با همکاری کانون پرورش فکری کودکان در این زمین اولین شهر جهانی کودک در کشور را احداث کند. شهر جهانی کودک پروژه‌ای فرا شهری است که دارای امکانات کم نظیر و بی نظیری بوده و خدمات ویژه‌ای به گروه سنی کودک و نوجوان ارائه می کند.

وی با بیان اینکه مساحت عیانی این زمین بالغ بر ۱۶ هزار مترمربع در ۴ طبقه است، گفت: درواقع این ساختمان در نیم هکتار باقی مانده از این زمین آن هم با هدف مولدسازی احداث خواهد شد. اصل طرح و پروژه ای که قرار است اجرا شود شهر جهانی کودک است.

هدایت ادامه داد: چند هزار متر از این زمین که قرار است به عنوان پروژه شهر جهانی کودک مورد استفاده قرار گیرد و پیش از این کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به صورت انتفاعی از آن استفاده می‌کرده است، با هدف مولدسازی و تامین هزینه‌های این کلان پروژه فرهنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در توضیح بیشتر افزود: درحقیقت اتفاق اصلی که قرار است در آنجا رقم بخورد پروژه بزرگ شهر جهانی کودک با معماری فاخر ایرانی-اسلامی است که در آنجا تمام خدمات مورد نیاز کودکان و نوجوانان با دو رویکرد اصلی باغ ایرانی و باغ بازی‌های اقوام  ایجاد می‌شود. شهر جهانی کودک از بخش‌های مختلفی مثل شهر علم، شهر ایرانشناسی، شهر رباتیک، شهر مشاغل، شهر آب، شهرزمین، اقوام ایرانی، کتاب فروشی، کتابخانه، سالن نمایش و… تشکیل شده است که در نوع خود مجموعه‌ای بی‌نظیر محسوب می‌شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « توضیح شهرداری درباره تخریب ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرک قدس » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *