صدور پروانه استاندارد تیرچه پیش‌تنیده برای اولین‌بار در خوزستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صدور پروانه استاندارد تیرچه پیش‌تنیده برای اولین‌بار در خوزستان

ایسنا/خوزستان مدیرکل استاندارد خوزستان از صدور پروانه استاندارد تیرچه پیش تنیده برای اولین بار در استان خبر داد.

علی داوودی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: برای اولین بار در استان، یک واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک اهواز، موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای محصول تیرچه پیش تنیده، بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳-۲۹۰۹ شد.

وی افزود: تیرچه بتنی پیش تنیده یکی از مصالح نوین در صنعت ساختمان با ویژگی‌های منحصر به فرد است که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به قابلیت استفاده در دهانه‌های بلندتر نسبت به سایر سقف‌های بتنی و بالا بردن سرعت عملیات اجرایی، تولید به روش کارخانه‌ای و داشتن استانداردهای ساخت، تولید انبوه و همیشه در دسترس بودن اشاره کرد.

مدیر کل استاندارد خوزستان گفت: وزن کمتر و کمک به کاهش وزن نهایی ساختمان یا سازه، مقاومت و استحکام بیشتر نسبت به تیرچه‌های دیگر، داشتن عمر مفید بالاتر و در نتیجه عمر بالاتر ساختمان، استفاده و نصب آسانتر، سریعتر و کم هزینه‌تر در ساختمان‌ها، کاهش هزینه‌های تولید ساختمان به علت قیمت مناسب خود تیرچه و تسریع کار و کاهش هزینه اجاره از دیگر مزایای این تیرچه‌ها است.

داوودی ادامه داد: مقاومت بیشتر و بالاتر در مقابل بار مرده و زنده ساختمان، قابلیت استفاده در انواع ساختمان‌ها و سازه‌ها به ویژه پروژه‌های عمرانی بزرگ مثل ساخت پل‌ها، پارکینگ‌ها و… . باعث شده است که این قطعات پیش ساخته جایگزینی مناسب برای انواع تیرچه‌های رایج در ساخت و ساز از جمله تیرچه بلوک شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صدور پروانه استاندارد تیرچه پیش‌تنیده برای اولین‌بار در خوزستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *