راه اندازی گشت‌های سایبری در دادستانی 

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه اندازی گشت‌های سایبری در دادستانی 

ایسنا/اردبیل دادستان مرکز استان اردبیل با اشاره به ضرورت کنترل فضای مجازی به معنای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فضای مجازی و تکنولوژی های نوین ارتباطی و کاهش و مقابله با آسیب های آن به ویژه در ارتباط با جرائم نوظهور، از راه اندازی گشت های دادستانی در فضای سایبری اردبیل خبر داد.

به گزارش ایسنا، جلال آفاقی با تشریح اهمیت وسایل ارتباط جمعی و تکنولوژی های نوین ارتباطی، ضرورت کنترل آسیب ها و تهدیدها در کنار استفاده حداکثری از فرصت ها را یاد آورد شد و اظهار کرد: شرایط، ماهیت و پیچیدگی فضای مجازی ایجاب می کند نظارت و مدیریت کارآمدی دراین عرصه سرنوشت ساز وجود داشته باشد.

دادستان مرکز استان اردبیل با تشریح جرائم نوظهور مرتبط با فناوری های نوین از ضعف در کنترل تکنولوژی و تولید محتوا در کشور انتقاد کرد و افزود: امنیت مردم باید خط قرمز تمام دست اندرکاران باشد و فضای مجازی دراین خصوص از اولویت هاست.

آفاقی در ادامه با اشاره به مفادی از سند تحول قضایی و ضرورت استفاده از نخبگان و صاحب نظران و متخصصین و هسته های مردمی در تصمیم سازی ها، از راه اندازی کارگروه تخصصی آسیب شناسی و ارتقای کارکرد رسانه های اردبیل بر پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی در معاونت فضای مجازی دادستانی اردبیل خبر داد و گفت: صیانت از حقوق عامه از رسالت های محوری دادستان است و این مهم درعرصه فضای مجازی نیز به جدیت در استان دنبال خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردییل با اشاره به ورود دادستانی به چند خبر منتشر شده اخیر در فضای مجازی مبنی بر فروش یکی از ساختمان های دولتی به قیمت خلاف واقع و همچنین قطع و فروش غیرقانونی درختان یکی از اردوگاهها، افزود: صحت و سقم موضوعات در حوزه دادستانی تحت بررسی است و مردم شریف دغدغه مند مطمئن باشند درصورت احراز تخلف یا جرم با قاطعیت برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: دراین خصوص گشت های سایبری برای امکان نظارت مستفیم بر محتوای فضای مجازی و صیانت از حقوق عامه در این عرصه در دادستانی راه اندازی شد.

دادستان اضافه کرد: با وجود برنامه ارتقای ارتباطات برون سازمانی دادستانی اردبیل از طریق وسایل ارتباط جمعی و بهره گیری از ظرفیت فناوری ها درجهت تسریع و تسهیل در ارتباطات با مخاطبان، از اصحاب رسانه انتظار می رود در انتشار عمومی اخبار دقت و حساسیت لازم را داشته باشند و در مواقعی که براساس دغدغه و رسالت خبرنگاری خواستار پیگیری سوژه ای هستند بدوا جهت بررسی صحت و سقم و جلوگیری از ناامیدی و نارضایتی و اخلال در امنیت روانی مردم و تشویش اذهان از بابت اخبار کذب و بی اساس و تضییع حقوق افراد، هرگونه اطلاعات اولیه خود را در اختیار دادستانی قرار دهند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه اندازی گشت‌های سایبری در دادستانی  » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *