خانه‌های بالای ۵۰ متر در بافت فرسوده سنددار می شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: خانه‌های بالای ۵۰ متر در بافت فرسوده سنددار می شود

ایسنا/هرمزگان مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: از این پس مالکان خانه‌های بالای ۵۰ متر در بافت فرسوده می‌توانند برای دریافت سند اقدام کنند.

عباس کمالی صبح امروز (نهم مردادماه) در جمع خبرنگاران، افزود: مردم در شهربندرعباس برای نام نویسی می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت و در دیگر مناطق به اداره راه و شهرسازی شهرستان خود مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه مهلت دریافت سند در بافت فرسوده تا پایان امسال تمدید می‌شود، بیان کرد: پس از بارگذاری، مدارک به صورت الکترونیکی به اداره کل مسکن و شهرسازی ارجاع و موارد در کمیسیون‌های مختلف بررسی می‌شود و اگر دارای شرایط بودند کار واگذاری سند را آغاز می‌کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه این قانون شامل ساختمان‌های ساخته شده از سال ۹۴ به بعد است، عنوان کرد: دریافت سند در بافت فرسوده تا ۲۰۰ متر به نرخ دولتی و بیشتر از ۲۰۰ متر براساس نرخ کارشناسی است، ولی زمین‌های تجاری بر اساس نرخ کارشناسی روز محاسبه می‌شود.

وی با اشاره به مشوق‌های طرح بافت فرسوده، تصریح کرد: مبلغ تسهیلات نیز ۵۵۰ میلیون تومان است که ۱۵۰ میلیون تومان از آن با سود صفر درصد و تخفیف ۵۰ درصدی در پروانه ساختمانی است.

کمالی با بیان اینکه ۱۰۳ هزار نفر تاکنون در نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند، اضافه کرد: سهمیه استان در حوزه شهری ۵۰ هزار و در حوزه روستایی ۱۶ هزار واحد مسکن است و تاکنون ۳۰ هزار نفر واجد شرایط هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به اینکه سامانه نام نویسی امسال چندین بار بازگشایی شده و مردم تا پایان سال نیز مجدداً هر بار به مدت دوماه مهلت نام نویسی دارند، اظهار کرد: تعهد دولت ۵۰ هزار واحد مسکن در هرمزگان است که در بخش‌های مختلف در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « خانه‌های بالای ۵۰ متر در بافت فرسوده سنددار می شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *