ترافیک سنگین در جاده‌های شمال/ ۹۰درصد اقامتگاه‌های مازندران تکمیل شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ترافیک سنگین در جاده‌های شمال/ ۹۰درصد اقامتگاه‌های مازندران تکمیل شد

ایسنا/مازندران اعلام تعطیلی دو روزه ۱۱ و ۱۲ مرداد ماه امسال از سوی دولت موجب شد تا حجم عظیمی از مسافران به منطقه شمال کشور بخصوص از جاده چالوس سفر کنند که این موضوع بار سنگین ترافیکی را بر محورهای مواصلاتی مازندران تحمیل کرده است.

علی قاسمی فرماندار چالوس طی گفت‌وگویی با اشاره به آخرین وضعیت جاده چالوس، اظهار کرد: با توجه به سفر حجم عظیمی از مسافران به منطقه با اعلام تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه از سوی دولت، شاهد ترافیک سنگین از دو راهی طویر در مرزن آباد به سمت تهران هستیم که فشار مضاعفی را به جاده از دو طرف  وارد کرده است.

وی افزود: صبح چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه با توجه به ترافیک سنگین در جاده، از سوی پلیس راه از سمت مرزن‌آباد مسدود و از سمت تهران یک طرفه شد که مشکلات زیادی را برای اهالی بومی منطقه  که قصد سفر به مناطق ییلاقی را داشتند بوجود آورد که شاهد ترافیک در دو طرف جاده چالوس بودیم.

فرماندار چالوس با بیان اینکه پلیس راه، نیروی انتظامی و مجموعه دست اندرکاران پای کار آمدند تا ترافیک روان شود، تصریح کرد: با توجه به حجم عظیم خودرو در دو مسیر جاده از ساعت ۱۳ امروز مجددا جاده دو طرفه شد تا بومیان به مناطق ییلاقی خود سفر کنند.

قاسمی به پروژه طرح تعریض مسیر دو راهی طویر به مرزن آباد از مدتها قبل اشاره کرد و گفت: متاسفانه شرکت ملی ساختمان که قرار بود برای روان سازی ترافیک این پروژه را در اسفند ۱۴۰۱ تحویل دهد همچنان تعلل دارد و بخش زیادی از پروژه باقی مانده است.

وی خاطر نشان کرد: درخواست من از وزارت راه و شهرسازی و معاونت ساخت و توسعه کشور این است که هرچه زودتر این پروژه مهم و حیاتی را به اتمام برسانند زیرا فشار زیادی به اهالی وارد شده است و بارها شاهد تصادف در این مسیر بوده ایم.

فرماندار چالوس ادامه داد: متاسفانه معاونت ساخت و توسعه، مجری طرح یعنی شرکت ملی ساختمان را متهم می کند و شرکت ملی ساختمان نیز کارفرما یعنی معاونت ساخت و توسعه را متهم می کند اما این اتهام زنی راه برون رفت از معضل ترافیک در جاده چالوس و این منطقه مرزن آباد نیست .

قاسمی گفت: انتظار این است معاونت ساخت و توسعه کشور این موضوع را با جدیت پیگیری کند و سعی نماید ظرف دو سه ماه آینده این مسیر را به ما تحویل دهد.

وی تاکید کرد: مجموعه شهرستان پای کار است اما به نظر می رسد اراده جدی برای رفع معضل از سوی معاونت توسعه، ساخت و شرکت ملی ساختمان برای پروژه راه “طویر به دزدبن” وجود ندارد و اینکه کار با رخوت و تعلل در حال انجام است برای ما قابل قبول نیست.

وی در ادامه گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر مشکل کمبود آب، آرد، برق و سایر خدمات  به من اعلام نشده است.

بیش از ۹۰ درصد واحدهای اقامتی  چالوس تکمیل شد

حسین متاجی رئیس اداره گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی چالوس نیز طی گفت‌وگویی با بیان اینکه با توجه به تعطیلی روزهای چهارشنبه ۱۱ و پنج شنبه ۱۲ مرداد ماه از شب گذشته بیش از ۹۰ درصد اقامتگاه‌های چالوس تکمیل شده است، اظهار کرد: انتظار می‌رود ظرف امشب همه واحدهای اقامتی چالوس تکمیل شود.

وی افزود: حضور حجم زیادی از مسافران در  تفرجگاه‌ها و سواحل چالوس نشان دهنده این است که تعطیلی دو روزه از سوی دولت مسافران زیادی را به منطقه شمال برای استفاده از دریا و جنگل کشانده است.

وی افزود: همه اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان پای کار هستند تا خدمات شایسته‌ای را به مسافران ارائه دهند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ترافیک سنگین در جاده‌های شمال/ ۹۰درصد اقامتگاه‌های مازندران تکمیل شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *