سردرِ «بیمارستان باهنر» با مجوز میراث فرهنگی تخریب شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: سردرِ «بیمارستان باهنر» با مجوز میراث فرهنگی تخریب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، تخریب بخشی از بنا و سردر بیمارستان باهنر را تایید کرد و گفت: این بنا واجد ارزش تاریخی نبوده و تخریب آن با هماهنگی و مجوز میراث فرهنگی صورت گرفته است.

فعالان میراث فرهنگی از تخریب سردر تاریخی ضلع شرقی بیمارستان باهنر شهر کرمان در جریان تعریض خیابان قرنی خبر دادند و نسبت به این تخریب معترض شدند. به گفته آن‌ها این سردر در جایی قرار داشته که فاصله آن نسبت به خیابان مناسب بوده و نیازی به تخریب نداشته است. پیش‌تر، در سال ۱۳۹۷ سردر ضلع جنوبی بیمارستان که به دوره پهلوی دوم تعلق داشته، تخریب شده است.

به دنبال تخریب سردر ضلع شمالی بیمارستان باهنر، فریدون فعالی ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ـ تخریب ساختمانی که سردر بر آن نصب بوده است را تایید کرد و به ایسنا گفت: بنا و سردری که تخریب شده، بخشی از یک بیمارستان و مربوط به دوران پهلوی بوده است. البته این بنا واجد ارزش تاریخی نبود و در فهرست آثار ملی هم ثبت نشده بود.  

فعالی افزود: در واقع یک ساختمان قدیمی با اسکلت آهنی تخریب شده که این تخریب هم با هماهنگی و مجوز میراث فرهنگی انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: به جای بنای تخریب‌شده قرار است مجموعه‌ای برای بیمارستان باهنر ساخته شود.  

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سردرِ «بیمارستان باهنر» با مجوز میراث فرهنگی تخریب شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *