هشدار هواشناسی نسبت به توفان شن و گرد و خاک در 4 استان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: هشدار هواشناسی نسبت به توفان شن و گرد و خاک در 4 استان

سازمان هواشناسی کشور از وزش شدید باد، گرد و خاک و در نواحی مستعد، توفان شن در شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و قم و جنوب و شرق سمنان، طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی و با اشاره به افزایش گرادیان فشار سطح زمین از وزش باد شدید، گردوخاک و در نواحی مستعد توفان شن طی روز جمعه (۱۳ مردادماه) در شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و قم، روز شنبه (۱۴ مردادماه) در شمال سیستان و بلوچستان و شرق خراسان جنوبی و روز یک‌شنبه (۱۵ مردادماه) در شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و جنوب و شرق سمنان خبر داد.

از همین رو در مناطق مستعد توفان گردوخاک و شن، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، اختلال در ناوگان حمل و نقل، خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، دکل‌های برق و سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهن‌سال وجود دارد.

در همین راستا سازمان هواشناسی کشور نسبت به اجتناب از رفت وآمدهای غیر ضروری برای افراد سالمند و بیمارهای تنفسی و قلبی، پرهیز از فعالیت کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، اجتناب در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی توصیه کرده است.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

انتهای پیام/ ی 59

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « هشدار هواشناسی نسبت به توفان شن و گرد و خاک در 4 استان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *