آغاز مرمت خانه‌های موزه میراث روستایی گیلان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: آغاز مرمت خانه‌های موزه میراث روستایی گیلان

ایسنا/گیلان سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی گیلان گفت: با اختصاص اعتبار ۲.۳ میلیارد ریالی و پس از انجام مراحل اداری، عملیات مرمت و بازسازی سقف بام‌های خانه‌های موزه میراث روستایی گیلان آغاز شد.

محمدرضا امیری‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران از مرمت و بازسازی خانه‌های موزه میراث روستایی استان خبر داد و اظهار کرد: با اختصاص اعتبار ۲.۳ میلیارد ریال و پس از انجام مراحل اداری، با انتخاب پیمانکار ذیصلاح و تحویل کارگاه، عملیات مرمت و بازسازی سقف بام‌های خانه‌های موزه میراث روستایی گیلان آغاز شد.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی استان گیلان گفت: با عنایت به معماری خاص ساختمان‌های موزه میراث روستایی گیلان و نوع مصالح بکار رفته، لازم است هر چند سال یک‌بار نسبت به مرمت بناها اقدام مناسب صورت گیرد.

وی موزه میراث روستایی گیلان را یکی از نفایس ملی استان دانست و گفت: به منظور انتقال آداب و رسوم و سنن به نسل‌های آینده، حفظ و حراست از موزه میراث روستایی بسیار ضروری و از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان گیلان است.

گفتنی است؛ موزه میراث روستایی گیلان از جاذبه‌های گردشگری استان بود که محلی برای آشنایی با معماری، فرهنگ، سبک زندگی، غذاهای محلی، صنایع‌ دستی، پوشاک و… مردم مناطق مختلف استان گیلان است.

۲۸ واحد از منازل مسکونی بومی گیلان با فضاهای روستایی در این موزه بازسازی شده‌اند. مصالح این خانه‌ها بومی بوده و طی سال‌ها بر اثر بارش باران دچار فرسایش شده و نیاز به مرمت و بازسازی داشتند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « آغاز مرمت خانه‌های موزه میراث روستایی گیلان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *