بازمانده خبر داد: چاپ ۱۷ عنوان کتاب و اجرای ۱۱ طرح پژوهشی در جهاد دانشگاهی استان کرمان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بازمانده خبر داد: چاپ ۱۷ عنوان کتاب و اجرای ۱۱ طرح پژوهشی در جهاد دانشگاهی استان کرمان

ایسنا/کرمان رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان از انعقاد و اجرای ۱۱ طرح پژوهشی با ادارات و مراکز صنعتی استان طی یک سال گذشته خبر داد.

دکترمهدی بازمانده امروز ۱۶ مردادماه با تبریک چهل و سومین سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی این نهاد در استان کرمان از جمله برگزاری کارگاه‌ها و انجام طرح‌های پژوهشی، افزود: بررسی وضعیت موجود و ارائه راهکارهای عملیاتی به منظور ارتقاء جایگاه نماز در استان، اثربخشی نیازسنجی منطقه‌ای در اجرای فرصت‌های شغلی جدید و پایدار، اولویت بندی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و معدن کرمان، بهینه‌سازی استخراج مس از رافینت، بررسی وضعیت عمومی مصارف تاسیساتی زندان‌های مرکزی کرمان، یزد و هرمزگان، بهینه‌سازی مصرف آب و انرژی در ساختمان‌های زندان مرکزی کرمان و … از جلمه طرح‌های پژوهشی است که توسط جهاددانشگاهی استان کرمان انجام شده است.

وی به مرکز خدمات تخصصی مشاوره و روانشناسی این نهاد اشاره و تصریح کرد: در این مرکز فعالیت‌هایی همچون همکاری با دادگستری استان و مشاوره زوج‌های جوان قبل از طلاق، مشاوره تخصصی در حوزه کودک و خانواده، همکاری مستمر با سازمان های استان در راستای انجام طرح‌های پژوهشی، واکاوی کیفی مشاوره‌های قبل از طلاق از منظر اثربخشی و پیامد ها در شهر کرمان و … انجام می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان به فعالیت‌های بانک خون بند ناف استان اشاره و بیان کرد: از تیرماه سال گذشته تاکنون انعقاد قرارداد بیش از ۶۷۰ نمونه خون بند ناف در کرمان انجام شده است. با توجه به اینکه سلول‌های بنیادی قادر به درمان محدوده وسیعی از بیماری‌های مزمن و حاد هستند، امیدواریم با اقدامات گسترده و آشنایی مردم با فواید ذخیره‌سازی این خون شاهد استقبال بیشتر هم استانی‌ها در این زمینه باشیم.

وی به فعالیت کلینیک دندانپزشکی جهاددانشگاهی استان کرمان اشاره و تصریح کرد: این کلینیک با پرسنل مجرب و کارآزموده، خدمات با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه را ارائه می‌دهد.

دکتربازمانده ارائه شش مقاله در مجله‌های معتبر بین المللی و کنفرانس‌های داخلی، چاپ دو کتاب تخصصی در حوزه فرآوری مواد معدنی، انعقاد و اجرای ۱۱ طرح پژوهشی با ادارات و مراکز صنعتی استان را از جمله فعالیت‌های مهم جهاد دانشگاهی استان کرمان برشمرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های مجتمع آموزشی این نهاد، گفت: دوره‌های تخصصی در قالب دپارتمان زبان‌های خارجه، کامپیوتر، علوم پزشکی و … در این مجتمع در حال برگزاری است و این مجموعه با اخذ مجوزهای متعدد از جمله مجوز مرکز مهارتی و حرفه‌ای پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوز برگزاری دوره های ضمن خدمت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اخذ مجوز مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی (هدایت شغلی) از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و … عزم راسخ در برگزاری دوره‌های مورد نیاز جامعه که منتج به اشتغال و کارآفرینی باشد، دارد و گواهینامه پایان دوره معتبر به کارآموزان اعطا می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان، به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اشاره و تصریح کرد: تکمیل و پایان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و اتصال به بازار ۲۵۰۵ نفر و اخذ تائیدیه از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی (یکی از ۸ استان تکمیل شده) در این نهاد با تعامل همه همکاران به خوبی به انجام رسید.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید منش و رفتار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جامعه ترویج شود، گفت: کرمان پایتخت مقاومت جهان اسلام نامیده شده و در همین راستا جهاددانشگاهی استان کرمان برنامه‌های متعددی را انجام می‌دهد که می توان به برگزاری طرح ملی “سرای امید، ایران”؛ در سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد که میزبان دانشجویان استان‌های یزد، خراسان جنوبی، هرمزگان، فارس و تهران بود و در این طرح تقدیر از خانواده شهدا، بازدید دانشجویان تور گردشگری امید و مقاومت از موزه دفاع مقدس، بازدید از سایر اماکن تفریحی و تاریخی کرمان و … انجام شد.

بازمانده همچنین به فعالیت‌های خبری ایسنا و ایکنا اشاره و در ادامه تصریح کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) طرح‌های متعددی را به خوبی به انجام رسانده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان در ادامه بیان کرد: برگزاری مراسم ملی و مذهبی از جمله برنامه‌هایی است که در این نهاد انقلابی انجام می‌شود. علاوه بر این هر چهارشنبه سلسله نشست‌های درس‌هایی از نهج البلاغه،  تفسیر سوره حجرات،  شرح زیارت جامعه کبیره و … برگزار می شود.

وی همچنین به برگزاری کارگاه‌ها، نشست‌ها و وبینارهای متعدد با موضوعات فرهنگی اشاره و تصریح کرد: کارگاه مهارت‌های ارتباط موثر و مطلوب، برگزاری کارگاه آموزشی حیات در حیاط معماری، کارگاه نقش زنان در نشاط خانواده، کارگاه آموزشی خبرنگار قرآنی و … در این نهاد برگزار شده است. همچنین ۱۷ عنوان کتاب از مرداد ۱۴۰۱ تاکنون در جهاددانشگاهی استان کرمان چاپ شده است.

بازمانده در پایان با اشاره به شعار امسال این نهاد “جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت، با ایمان، امید و اعتماد به جوانان” گفت: جوانان در قبال مسئله پیشرفت کشور مسئول هستند و قطعا این شعار را چراغ روشنی در مسیر حرکت خود قرار می‌دهیم تا بتوانیم در جهت اهداف پیش رو با موفقیت پیش رویم. باید بتوانیم دست در دست هم با اتحاد و همدلی پله‌های پیشرفت را طی کنیم و برای آینده کشور موثر واقع شویم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بازمانده خبر داد: چاپ ۱۷ عنوان کتاب و اجرای ۱۱ طرح پژوهشی در جهاد دانشگاهی استان کرمان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *