پایان عملیات جستجو و نجات آتش‌نشانی در ۲ حادثه «جوانمردقصاب» و «ساختمان‌های غیراصولی»

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پایان عملیات جستجو و نجات آتش‌نشانی در ۲ حادثه «جوانمردقصاب» و «ساختمان‌های غیراصولی»

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از پایان عملیات جستجو و نجات آتش‌نشانی در محل دو حادثه انفجار و ریزش آوار در محله جوانمرد قصاب و همچین محل تخریب ساختمان‌های غیراصولی خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وقوع دو حادثه ریزش آوار در مناطق ۱۹ و ۲۰ تهران که به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت از یکدیگر رخ داد، گفت: حادثه اول ظهر روز گذشته رخ داده و در جریان تخریب چندین ساختمان غیراصولی در محدوده شهرک احمدی، ناگهان این ساختمان‌ها ریزش کرد که متاسفانه ریزش آوار آن منجر به مرگ پنج نفر شد. دو نفر نیز زنده از زیر آوار خارج شدند.  

وی با بیان اینکه اینکه عملیات آوار برداری و جستجو در محل این ساختمان‌ها بیش از ۲۸ ساعت به طول انجامید، گفت: در مجموع بیش از ۲۵۰ آتش نشان در این ماموریت مشارکت داشتند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه ماموریت جستجو و نجات آتش نشانان در این حادثه به پایان رسید، گفت: البته یک تیم به صورت آماده‌باش در محل حاضر است، اما ماموریت امداد و نجات انجام نمی‌شود و عوامل شهرداری مشغول تخلیه نخاله‌ها و ضایعات هستند.

ملکی درباره افراد احتمالی که ممکن است در زیرآوار محبوس شده باشند نیز گفت: گزارش‌ها از همان ابتدا حاکی از حضور هفت نفر در زیر ساختمان تخریب شده بود، که دو نفر درهمان دقایق اولیه از زیرآوار نجات داده شدند و متاسفانه اجساد پنج نفر نیز کشف شد. این اجساد به پزشکی قانونی منتقل شدند و با توجه به اینکه گزارش مفقودی‌ها با مجموع دو نفر نجات داده شده و پنج نفر فوتی یکی است، به نظر نمی‌رسد که فرد دیگری در زیرآوار مانده باشد.

بیشتر بخوانید:

شمار جانباختگان ریزش ساختمان‌های غیراصولی به ۵ تن رسید

انفجار در محله جوانمرد قصاب با یک کشته و ۱۹ مصدوم

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران همچنین با اشاره به حادثه انفجار گاز و تخریب یک ساختمان در محله جوانمرد قصاب نیز گفت:  این حادثه نیز صبح امروز رخ داد و در جریان آن عوامل آتش نشانی در محل حاضر شدند. در حال حاضر ماموریت جست‌وجو و نجات آتش‌نشانی در این محل نیز به اتمام رسیده و تنها یک ایستگاه به حالت آماده در محل مستقر است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پایان عملیات جستجو و نجات آتش‌نشانی در ۲ حادثه «جوانمردقصاب» و «ساختمان‌های غیراصولی» » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *