استاندار تهران: با هماهنگی دادگستری با سازندگان ساختمان‌های غیرمجاز برخورد می‌کنیم

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: استاندار تهران: با هماهنگی دادگستری با سازندگان ساختمان‌های غیرمجاز برخورد می‌کنیم

استاندار تهران با تأکید بر اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز یک شبه ایجاد نشده، گفت: با سازنده متخلف باید برخورد شود، اگر هم چنین چیزی در قانون نیست باید تدوین کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا فخاری در حاشیه بازدید از ریزش چند ساختمان نیمه کاره در شهرک احمدیه منطقه ۱۹ گفت: یکی از دلایلی که به سمت بزه‌های ساختمانی می رویم، عدم برخورد جدی با متخلفین در امر ساخت و ساز است. واقعا از دستگاه قضا خواهش می‌کنیم  با افرادی که متخلف هستند و فراتر از قانون رفتار می کنند، به قانون احترام نمی گذارند و باعث کشته سازی می شوند و خانواده ها را به شرایط نامطلوب می رسانند، برخورد شود و برای آنها اشد مجازات را در خواست می کنیم.

استاندار تهران با اشاره به این موضوع که سازمان های ناظر مثل شهرداری و غیره باید درست به وظیفه خود عمل کنند، افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز یک شبه ایجاد نشده است.

وی تصریح کرد: با سازنده متخلف باید برخورد شود، اگر قانون نیست باید قانون تدوین کرد. در این حادثه چهار ساختمان یک طرف تخریب شده و بصورت پاندمی به ساختمان های دیگر ضربه زده است، اگر این اتفاق در زمان زلزله رخ می‌داد تلفات ده برابر می شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، فخاری با اشاره با این موضوع که سازنده غیر قانونی چند جرم دارد، خاطرنشان کرد: اولین جرم ساخت و ساز غیر قانونی، عدم ساخت صحیح و همچنین عدم رعایت الزامات ساختمان است. با دادگستری هماهنگ کردیم و ان شاءالله جواب قاطع و محکم بگیریم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « استاندار تهران: با هماهنگی دادگستری با سازندگان ساختمان‌های غیرمجاز برخورد می‌کنیم » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *