۹۹ درصد جامعه ایرانی تحت پوشش بیمه فراگیر

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۹۹ درصد جامعه ایرانی تحت پوشش بیمه فراگیر

ایسنا/گیلان وزیر تعاون، بالغ بر ۹۹ درصد جامعه ایرانی را تحت پوشش بیمه فراگیر دانست و گفت: حدود ۵۳ درصد جمعیت ایران تحت پوشش مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی هستند.

سید صولت مرتضوی در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت، با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی با محوریت معاونت درمان طرح توسعه مراکز بیمارستانی و درمانی ملکی را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: امروز عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت را با مساحتی بالغ بر ۵۰۰۰ مترمربع آغاز کردیم.

وی بهره برداری از طرح مذکور را زمینه توسعه خدمات بهداشتی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی دانست و افزود: طرح توسعه این بیمارستان با محوریت ایجاد بخش قلب و جراحی و آنژیو بوده که هم نیازمند ساختمان و هم تجهیزات است و امیدواریم با قدرت و سرعت، اجرایی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود ۵۳ درصد جمعیت ایران را تحت پوشش مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: ۲۸ درصد جامعه هدف، خدمات را به صورت مستقیم در مراکز ملکی دریافت می کنند؛ مابقی نیز از این خدمات در مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی با فرانشیز اندک بهره مند می شوند.

مرتضوی ادامه داد: در بخش خصوصی هم با ارائه فاکتور، امکان دریافت هزینه ها با فرانشیز کم از سازمان تامین اجتماعی وجود دارد.

وی با اشاره به تکلیف رئیس جمهور به بیمه ها جهت اجرای طرح بیمه درمانی فراگیر، اضافه کرد: علاوه بر بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت هم وارد کار شده است.

وزیر تعاون، بالغ بر ۹۹ درصد جامعه ایرانی را تحت پوشش بیمه فراگیر دانست و گفت: افراد فاقد پوشش بیمه درمانی، خودشان تمایلی ندارند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۹۹ درصد جامعه ایرانی تحت پوشش بیمه فراگیر » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *