حریق ویرانگر در هاوایی/ مرگ ۵۳ تن و تخریب ۱۷۰۰ ساختمان تاکنون

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: حریق ویرانگر در هاوایی/ مرگ ۵۳ تن و تخریب ۱۷۰۰ ساختمان تاکنون

درحالی که تصاویر هوایی حاکی از ویرانی گسترده ناشی‌ از آتش‌سوزی‌های جنگلی اخیر در شهر «لاهاینا» در یکی از جزایر هاوایی است، مقام‌ها می‌گویند که آمار کشته‌شدگان در این ناحیه به ۵۳ نفر رسیده و احتمالا بیشتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، آتش‌سوزی روزهای اخیر در لاهاینا ابتدا از علفزارهای طبیعی شروع شد اما وضعیت به سرعت به وخامت گرایید و چنان شد که شماری از ساکنان شهر برای فرار از آتش وارد دریا شدند.

لاهاینا، یک شهر توریستی در ساحل غربی جزیره «مائویی» است که حالا خیابان‌های آن تا لبه اقیانوس سوخته است.

رسانه‌های آمریکایی گزارش می‌دهند که آتش‌سوزی‌های طبیعی در هاوایی در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر شده و حالا یک شهر کوچک را تقریبا با خاک یکسان کرده است.

حریق ویرانگر در هاوایی/ مرگ ۵۳ تن و تخریب ۱۷۰۰ ساختمان تاکنون
عکس: رویترز

آمار کشته‌ها تا پیش از این ۳۶ نفر بود اما دولت محلی مائویی در بیانیه‌ای گفت که مرگ ۱۷ نفر دیگر تا پایان روز گذشته (پنجشنبه) تایید شده است. هزاران نفر دیگر هم مجبور به فرار شده‌اند.

جاش گرین، فرماندار هاوایی، پیشتر در اشاره به سونامی سال ۱۹۶۰ که باعث مرگ ۶۱ نفر شد، گفته بود: ما برای سال‌های طولانی شاهد چنین مرگ و میر گسترده‌ای نبوده‌ایم.

او گفته است که آمار تلفات این آتش‌سوزی‌ها احتمالا از ۶۱ نفر بالاتر خواهد رفت.

وی افزود: تاکنون ۱۷۰۰ ساختمان نابود شده، بیش از ۲۰۰۰ نفر شب را در پناهگاه گذرانده‌اند و ۱۱ هزار نفر در مائویی هنوز برق ندارند.

سازمان هواشناسی ملی آمریکا گفت که توفند دورا در اقیانوس آرام باعث وزش بادهایی به سرعت ۹۷ کیلومتر در ساعت شد که بر آتش دمید.

این بدترین آتش‌سوزی از نظر تعداد کشته‌ها در آمریکا بعد از آتش‌سوزی معروف به کمپ در سال ۲۰۱۸ در شمال کالیفرنیاست که باعث مرگ ۸۵ در شهر پارادایس شد.

مقام‌ها می‌گویند که آتش‌سوزیهای مائویی از جمله آتشی که لاهاینا را ویران کرد اکنون عمدتا مهار شده است و عملیات جستجو و امداد با کمک ۳۰ پرسنل ارتش آمریکا در جریان است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « حریق ویرانگر در هاوایی/ مرگ ۵۳ تن و تخریب ۱۷۰۰ ساختمان تاکنون » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *