نخستین سینمای کودک و خانه بازی در خراسان شمالی راه‌اندازی می‌شود/ ورود به بخش فیلمسازی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نخستین سینمای کودک و خانه بازی در خراسان شمالی راه‌اندازی می‌شود/ ورود به بخش فیلمسازی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی از تلاش برای راه‌اندازی نخستین سینمای کودک و خانواده و همچنین خانه بازی در استان خبر داد.

فرهاد آقا بیگی، پیش ظهر امروز ۲۰ مردادماه در دیدار با اعضای تحریریه خبرگزاری ایسنا خراسان شمالی، اظهار کرد: در برنامه‌های کاری خود سه محور نمایش، قصه‌گویی و بازی را در اولویت قرار داده‌ایم و برای بهبود کیفیت یا ایجاد زیرساخت در آن‌ها تلاش می‌کنیم.

وی افزود: به عنوان مثال در حوزه نمایش زیرساخت‌های فنی ایجاد شده است و اکنون پلاتو تئاتر تخصصی و در شأن استان و جامعه هدف ما فعال شده است که جزو پلاتو تئاترهای برتر کشور محسوب می‌شود.

آغا بیگی با بیان این که تاکنون سه تئاتر در استان تولید شده است، ادامه داد: به دنبال تعامل فرهنگی با سایر استان‌ها هستیم تا عوامل تئاتر کودک و نوجوان استان با سایر نقاط در ارتباط باشند. برگزاری ورکشاپ‌های نمایشی و عروسک‌سازی را نیز در برنامه داریم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی همچنین گفت: در حوزه بازی و سرگرمی نیز در تلاش هستیم که سینمای کودک و خانواده و همچنین نخستین خانه بازی استان را راه اندازی کنیم.

وی اظهار کرد: اقدامات زیربنایی و ساختمانی سینمای کودک و خانواده به طور کامل انجام شده گنجایش بیش از ۲۰۰ نفر را دارد.

وی گفت: صرفا تجهیزات فنی این سینما باقی مانده است که حدود سه میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

آقابیگی ادامه داد: در خصوص خانه بازی نیز منتظر تجهیزات آن هستیم و ساختمان آن به اتمام رسیده است. بنا داریم نمایشگاه اسباب بازی را به مدت یک هفته در استان برگزار کنیم که می‌تواند سرگرمی مناسبی برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌های آن‌ها باشد.

به گفته وی، هم اکنون ۱۰ مرکز فرهنگی هنری ثابت و ۱۰ مرکز سیار در استان وجود دارد. همچنین چهار مرکز ثابت دیگر نیز در حال ساخت است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی همچنین از تلاش‌های خبرگزاری ایسنا در استان تقدیر کرد و گفت: حمایت‌های این رسانه و تلاش های خالصانه در حوزه کودک و نوجوان، کمک کرده است که اکنون در همه شهرستان های استان، اعتبار برای این حوزه در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: ماهیت جهاد دانشگاهی که خاستگاه خبرگزاری ایسنا محسوب می شود، درواقع فرهنگی است و وجود این خبرگزاری وزین سبب اثرگذاری بیشتر شده و ما قدردان این تلاش ها هستیم.

الهام آزادزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز در این دیدار به ظرفیت های جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی استان دارای موقعیت و ظرفیت های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال است و فعالیت‌های این نهاد در بخش آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت و اشتغال محور و مرکز آموزش علمی کاربردی، کاملا در جهت رشد و توسعه استان است.

نخستین سینمای کودک و خانه بازی در خراسان شمالی راه‌اندازی می‌شود/ ورود به بخش فیلمسازی

سردبیر خبرگزاری ایسنا در خراسان شمالی نیز در این دیدار با بیان اینکه کارگاه‌های فیلم سازی می‌تواند برای نوجوانان مفید باشد، گفت: برگزاری این کارگاه ها به خانواده ها و نوجوانانی که به رشته‌های هنری علاقه مند هستند کمک می‌کند تا برای انتخاب رشته تحصیلی آینده خود بهتر تصمیم‌گیری کنند.

سید پوریا مسلمی بیان کرد: خوشبختانه کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کتاب‌های داستانی خوبی دارد اما کتاب‌های علمی در حوزه فیلم و سینما در کتابخانه کانون پرورش فکری موجود نیست که باید برای تامین آن‌ها اقدام کرد.

 انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نخستین سینمای کودک و خانه بازی در خراسان شمالی راه‌اندازی می‌شود/ ورود به بخش فیلمسازی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *