مشکل حریم تهران با شهرهای همجوار همچنان رفع نشده است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: مشکل حریم تهران با شهرهای همجوار همچنان رفع نشده است

سرپرست معاونت هماهنگی و عمرانی استانداری تهران با اشاره به تداخلات حریم شهر تهران و شهرهای همجوار پایتخت، گفت: اختلافات در حریم تهران سبب شده تا هر یک از شهرداری‌ها، مرجع صدور پروانه در حریم شهر خود باشند.

به گزارش ایسنا، میرمحمد غراوی در نشست خبری در توضیح مشکلات حریم شهر تهران اظهار کرد: ما یکسری تداخلات در حریم شهر تهران و شهرهای همجوار داریم که متاسفانه حل نشده باقی مانده و این اختلافات باعث شده تا هر یک از شهرداری‌ها برابر قانون در محدوده وظایف خود اقدام کنند و خودشان مرجع صدور پروانه در حریم شهرشان باشند.  

مشکل حریم تهران با شهرهای همجوار همچنان رفع نشده

وی با اشاره به این‌که از جمله شهرهای اطراف تهران که با شهرهای همجوار دچار مشکل هستند باغستان، چاردانگه و قیام‌دشت هستند،  گفت:‌ شهرداری‌های این شهرها خودشان طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها در محدوده حریم‌شان موظف به صدور پروانه ساختمانی هستند و حتی زمانی که طرح جامع شهر تهران در سال ۱۳۸۶ ابلاغ شد ۲۲ شهر شهرستان ما در حریم تهران واقع شدند که چون تعاریف محدوده حریم‌ها و تقسیمات کشوری با قانون مغایرت داشت، مشکل حریم تهران با شهرهای همجوار همچنان رفع نشده و اخیرا نیز با دستور آقای فخاری استاندار تهران و معاون عمرانی وزیر کشور جلساتی برای حل این مشکل برگزار شد و امیدواریم مراجع صدور پروانه به وظایف قانونی خود عمل کنند تا مشکلات کمتر شود.

معاون استاندار تهران گفت: در برخی از نقاط شهر تهران حتی شهرداری‌های مناطق تهران هم پروانه می‌دهند و وارد حریم شهرهای همجوار دیگر می‌شوند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « مشکل حریم تهران با شهرهای همجوار همچنان رفع نشده است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *