رییس فدراسیون کبدی: نگران رسیدن به فینال بازی‌های آسیایی نیستم/ تیم زنان «اردوزده» شده است!

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رییس فدراسیون کبدی: نگران رسیدن به فینال بازی‌های آسیایی نیستم/ تیم زنان «اردوزده» شده است!

عباس اورسجی امروز مدعی شد که برای رسیدن تیم مردان به فینال بازی‌های آسیایی هانگژو نگران نیست و مطمئن است که این تیم در فینال حضور دارد و خوب می‌درخشد.

به گزارش ایسنا، عباس اورسجی رییس فدراسیون کبدی در نشست خبری امروز (دوشنبه) اظهار کرد: بیشترین فعالیت ما اردوهای آمادگی برای هانگژو است. اردوهای زیادی را برگزار کردیم و خیلی زود اردوها را آغاز کردیم. دلیل آن هم این است که دوره قبل طلا گرفتیم و باید خود را برای مسابقات آماده می‌کردیم. مدت خیلی زیادی در زمان کرونا اردوها تعطیل بود.

وی افزود: ما عید نیاز به اردوی تدارکاتی داشتیم و به چند کشور پیشنهاد دادیم ولی خیلی از کشورها هنوز انتخابی انجام نداده بودند. رسیدیم به قهرمانی آسیای بوسان که اتفاق خوبی بود. ما هم با توجه به نحوه برگزاری مسابقات دوبار با هند بازی کردیم که کمک خوبی کرد.

رییس فدراسیون کبدی گفت: من از قبل گفته بودم که به دنبال مدال نیستم. من پیغام کتبی به مازندرانی دادم که نتیجه مهم نیست و با ترکیب جوان به مسابقات رفتیم. یک مصاحبه کرده بودم که با ترکیب اصلی نرفتیم‌ و بازیکنان ما ناراحت شده بودند. نباید از این ادبیات استفاده کنم. نمی‌خواهم ترکیب اصلی را بگویم.

او در واکنش به اینکه در قهرمانی آسیا بنگلادش و پاکستان نبودند و در این صورت ممکن است به مدال نرسیم، گفت: ما ۱۰۰ درصد در بخش مردان در فینال بازی‌های آسیایی هستیم. کسب مدال طلا برای ما یا هند روی اشتباهات فردی به دست می‌آید. بازیکنان ما با هندوستانی‌ها تنه به تنه شده‌اند و آشنا هستند. هر تیمی که کمتر اشتباه کند می‌تواند به مدال طلا برسد.

اورسجی در ادامه گفت: در قهرمانی آسیا با یک اشتباه فردی نقره گرفتیم. یکی از بازیکنان حرف زد و کلمه کبدی را قطع کرد و امتیاز از دست داد. شاید اگر این اشتباه رخ نمی‌داد و ۵ امتیاز از دست نمی‌دادیم شاید می‌بردیم. فاضل اتراچالی و خیلی دیگر از لژیونرها در این‌ مسابقات نبودند. کاملا با مدیریت تیم اعزام شد و ان‌شاءالله نتیجه خوبی را در هانگژو می‌بینیم.

وی به اردوی پاکستان در ایران اشاره کرد و گفت: پاکستان در ایران اردو زد و در یکی از بازی‌های تدارکاتی ما را اذیت کرد. البته ما ارنج‌های مختلفی داشتیم‌. نباید تیم‌ها را دست کم گرفت اما پاکستان نمی‌تواند حریف قدری برای ما باشد. قول داده‌ام و می‌گویم به فینال می‌رسیم. همه تلاش خود را برای طلا می‌کنیم. اردوهای زودهنگام و تدارکاتی در شهرها و شرایط مختلف داشتیم. اردوی بعدی در کیش است و قرار است در آب کبدی بازی کنند. خیلی برای رسیدن تیم مردان به فینال نگران نیستم. مطمئنم در فینال حضور دارد و خوب می‌درخشد.

اورسجی افزود: در بخش زنان با خانم جین ادامه دادیم. در دوره قبل بازی‌های آسیایی هم با خانم جین بودیم. اردوها را زود شروع کردیم و دیگر اردوزده شده بودند. نیاز به اردوی تدارکاتی بود و با چند کشور مثل تایلند، چین تایپه، چین و هند مذاکره کردیم. هند اعلام آمادگی کرد و علی رغم شرایط سخت مالی تیم را به هندوستان اعزام کردیم. ۹ تیم باشگاهی با ما بازی کردند که ۳ تیم ایده‌آل بودند، ۳ تیم متوسط و ۳ تیم در حد پایین‌تر بودند. بعد از چندین اردو دیدارهای تدارکاتی با هند ارزشمند و مفید بود.

رییس فدراسیون کبدی در مورد نتیجه زمان در هانگژو گفت: قول دادن در بخش زنان سخت است. چون زنان سایر کشورها آزادتر هستند و بازیکنان ما با حجاب کامل هستند. از طرفی ملی‌پوشان زنان سایر کشورها با تیم ملی مردان بازی می‌کنند و این خیلی به لحاظ فنی به تیم ملی کمک می‌کند. این تمرینات مشترک فاصله آنها را با تیم ما بیشتر می‌کند. در بخش زنان هر مسابقه برای ما حیاتی است. در دور قبلی به چین تایپه باختیم و غافلگیر شدیم. تیم‌ چین تایپه سرعتی است و تیم‌های هند و چین قدرتی هستند. باید بازی به بازی جلو بروند تا به فینال برسند. هند که در گروه ما نیست و اگر با قدرتی که در اردوی تدارکاتی هند ظاهر شدند جلو بروند موفق خواهند بود.

وی افزود: با تلاشی که داشتند اگر از گروه به عنوان سرگروه بالا بروند کار راحت‌تری مقابل هند خواهند داشت. چه بسا که مانند دوره قبل بتوانیم مدال طلا را تکرار کنیم. قهرمانی مجدد دور از دسترس نیست.

او گفت: در آخر این ماه انتخابی تیم‌های ملی برای بازی‌های داخل سالن را داریم‌ که بعد از مسابقات هانگژو عازم این مسابقات خواهیم شد. یک کارگروه هم برای لژیونرها داریم.

او در مورد انتخاب مقر فدراسیون آسیایی گفت: برای رسیدن به این کرسی شیر یا خط نکردم و پشت این قضیه اتفاق‌های خوبی بود که به این جا ختم شد. یکی از اتفاقات میزبانی‌های زیاد ما بود. حضور در سکوهای اول تا سوم نیز تاثیر داشت و دیپلماسی خوبی با کشورها داشتیم و نشان دادیم که این حق کبدی ایران است. من از دستگاه ورزش ایران یک چیز می‌خواستم که برگزاری انتخابات بود که به خاطر عدم حمایت نپذیرفتند ولی ما در ایران برگزار کردیم. ما که از کسی نخواستیم برای ما رای جمع کند و فقط یک میزبانی می‌خواستم. اگر بگویی کرسی بین‌المللی همه می‌گویند حمایت می‌کنیم اما همه در حد شعار است. بارها با وزیر سابق ورزش صحبت کردم اما به جایی نرسید. کدام دیپلماسی ورزش؟ یک ایرانی بدون حمایت، رییس کنفدراسیون آسیا شده و فقط یک مقر می‌خواهم. به اسم من که مقر زده نمی‌شود.

او گفت: من یک ایرانی هستم ولی حمایت نمی‌شوم. اگر فرزند یک فرد سیاسی بودم از من خیلی نام برده می‌شد اما چون پله پله بالا آمدم توجه نمی‌شود. چقدر شعار چقدر حرف بی نتیجه؟ تا زمانی که ساختمان نداشته باشم افراد را کجا بگذارم. به هر حال این کنفدراسیون نیاز به یک مقر دارد. تا زمانی که خانه نباشد یخچال و تلویزیون را توی خیابان بگذارم؟

رییس فدراسیون کبدی گفت: دکتر سجادی خیلی قول‌ها به من داد اما هیچ کدام عملی نشد. هنوز امید بی‌خودی دارم. سجادی استاد من بود اما وقتی قولی به یک نفر می‌دهی منتظر می‌ماند. یک نفر نگفته چه می‌کنی. باید اتفاقات خوبی برای کبدی ایران رقم بزنم. کیومرث هاشمی اگر نشود می‌گوید نمی‌شود. روز گذشته جلسه‌ای داشتیم که قول ایجاد ساختاری در کیش داده شد. قرار است میزبان قهرمانی جوانان در هر دوره باشد. توقع دارم که متولیان اصلی ورزش درک درستی از کرسی‌ها داشته باشند.

ادامه دارد…

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رییس فدراسیون کبدی: نگران رسیدن به فینال بازی‌های آسیایی نیستم/ تیم زنان «اردوزده» شده است! » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *