پاسخ مصور سفیر جدید عربستان به وزیر خارجه رژیم صهیونیستی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پاسخ مصور سفیر جدید عربستان به وزیر خارجه رژیم صهیونیستی

سفیر عربستان در اردن که به تازگی و به صورت همزمان به عنوان سفیر غیر مقیم این کشور در فلسطین نیز تعیین شده است چند ساعت پس از آنکه الی کوهن متعهد شد به هیچ کشوری اجازه افتتاح نمایندگی دیپلماتیک در بیت المقدس شرقی و نزد تشکیلات خودگردان فلسطین را نمی‌دهد، عکسی از کنسولگری عربستان در بیت المقدس در سال ۱۹۴۷ منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، نایف بن بندر السدیری سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین و سرکنسول این کشور در قدس اشغالی پس از اینکه اشغالگران افتتاح یک مقر دیپلماتیک از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین در بیت المقدس را رد کردند، عکسی تاریخی از افتتاح کنسولگری عربستان در قدس در سال ۱۹۴۷ منتشر کرد.

سفیر جدید عربستان با انتشار عکسی به وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پاسخ داد

السدیری شامگاه یکشنبه در پستی در پلتفرم «X» این عکس را منتشر کرد و نوشت: «در سال ۱۹۴۷، عمویم عبدالعزیز بن احمد السدیری، به دستور عبدالعزیز بن عبدالرحمان، پادشاه فقید عربستان بر مراسم افتتاح سرکنسولگری عربستان سعودی در بیت المقدس نظارت داشت.»

وی خاطرنشان کرد: این کنسولگری در محله شیخ جراح واقع شده بود.

این تصویر تعدادی از دیپلمات‌های سعودی را نشان می‌دهد که در ورودی ساختمان تابلویی وجود دارد که به دو زبان عربی و انگلیسی به همراه آرم عربستان روی آن نوشته شده «سرکنسولگری».

انتشار این تصویر پس از آن است که الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم هرگز اجازه افتتاح یک دفتر نمایندگی در اراضی تحت سیطره خود را به عربستان نمی‌دهد.

السدیری همچنین در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط اظهار کرد که انتخاب وی در این سمت در بیت المقدس یک حمایت بزرگ از برادران فلسطینی است و ابعاد گسترده‌تری به روابط دو طرف خواهد داد.

وی گفت: عربستان سعودی در زمان ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان،  ولیعهد این کشور تبدیل به یک قدرت موثر منطقه‌ای و جهانی شد و استفاده از این موقعیت را در حمایت از برادرانمان در فلسطین با تعیین سفیر و سرکنسول مجسم کرد.

السدیری تاکید کرد: آنچه دو طرف را به هم پیوند می‌دهد فراتر از درک مردم است، به ویژه اینکه عربستان سعودی یکی از کشورهایی است که بیشتر از دیگران در کنار برادران فلسطینی ایستاده است و همواره به صورت سیاسی، مادی و معنوی از آنها حمایت کرده است.

وی در ادامه بخشی از تاریخچه حمایت عربستان از فلسطین را مرور کرد و یادآور شد: عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود، بنیانگذار حکومت آل سعود اولین کسی بود که از حقوق فلسطین حمایت کرد و آن را در آستانه پایان جنگ جهانی دوم با فرانکلین دلانو روزولت، رئیس جمهوری وقت آمریکا و وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل، نخست‌وزیر وقت بریتانیا در آن دیدارهای تاریخی مطرح کرد و فرزندانش نیز مسیر او را ادامه دادند.

السدیری ادامه داد: در زمان فهد بن عبدالعزیز ایده‌های جدیدی برای حمایت از مساله فلسطین متبلور شد تا اینکه شاهزاده عبدالله، ولیعهد وقت، آن را به عنوان یک ابتکار صلح جدید در اجلاس ۲۰۰۲ سران عرب در بیروت ارائه کرد.

عربستان سعودی شنبه برای نخستین بار «نایف بن بندر السدیری» را به عنوان اولین سفیر خود در فلسطین منصوب کرد.

السدیری که سفیر عربستان در اردن است شنبه نسخه‌ای از استوارنامه خود به عنوان سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار و غیر مقیم در فلسطین و سرکنسول در قدس را تحویل «مجدی الخالدی» مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در امور دیپلماتیک داد.

این اقدام خشم صهیونیست‌ها را به همراه داشته است؛ زیرا درست زمانی رخ داده که گمانه زنی‌هایی توسط محافل رسمی و رسانه‌ای صهیونیستی مبنی بر نزدیک بودن امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان این رژیم و ریاض مطرح شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پاسخ مصور سفیر جدید عربستان به وزیر خارجه رژیم صهیونیستی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *