حرم وحریم آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل توسعه می‌یابد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: حرم وحریم آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل توسعه می‌یابد

ایسنا/مازندران رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل از اجرای طرح‌های توسعه‌ای و بهسازی در حرم و حریم آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) دراین شهر خبر داد.

حجت الاسلام محمد هادی بهرامی به خبرنگار ایسنا گفت: توسعه حرم مطهراستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) به مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع است که با اضافه شدن این مقدارکه فرایند اجرایی آن از نیمه دوم امسال شروع خواهد شد، مساحت کلی حرم مطهر به بیش از ۴۰۰ متر افزایش خواهد یافت.

وی به تکمیل دو طرح عمرانی تکمیل شده در محوطه حریم آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) درمردادماه وپیش ازماه محرم اشاره کرد وافزود: ساختمان چند کاربری با زیربنای ۳۴۳ مترمربع درضلع غربی محوطه آستان مقدس به همت هیات امنای این مجموعه درحال ساخت است که فضای زیرساختمان هم کف مربوط به سرویس بهداشتی با بیش از۳۶ دهنه چشمه است و برای طبقات بالاتر مجموعه اداری وسوئیت اقامتی پیش بینی شده که در فازدوم این پروژه پیش بینی شده و بزودی مناقصه آن نیز برگزار خواهد شد.

حرم وحریم آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل توسعه می‌یابد

 رونمایی از ضریح جداساز حرم مطهر

رییس اداره اوقاف وامورخیریه آمل همچنین به اقدام دیگراین اداره که با همکاری هیات امنای آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) اجرا وبهره برداری شده است، نصب ضریح جداساز برادران وخواهران به طول ۱۹ متردر ۳۸ مترمربع با هزینه بیش از ۸۰۰ میلیون تومان جانمایی ونصب شد.

حجت الاسلام بهرامی اضافه کرد: جداسازنصب شده با طرح ونمای متبرک به اسماء الهی بوده که زیبایی خاصی به صحن مطهر بخشیده است.

 نماسازی دیوار بیرونی محوطه آستانه

وی همچنین به اقدام دیگری که توسط اداره اوقاف وامورخیریه آمل وهیات امنای آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) درحال انجام است، اشاره کرد وگفت: دیوارکشی متناسب با شرایط آستانه مقدس یکی از برنامه های اولویت دار این اداره وهیات امناء آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) است که از برنامه های مهم عمرانی دراین مجموعه هست که درقالب اجرای نمای بیرونی وضلع شرقی به طول بیش از ۷۰۰ مترمربع با کاشی وآجرنما انجام خواهد شد.

حرم وحریم آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل توسعه می‌یابد

 اجرای فاز دوم ساختمان موقوفه ملامهدی کفا

رییس اداره اوقاف وامورخیریه آمل همچنین درخصوص اجرایی شدن فاز دوم ساختمان موقوفه ” ملامهدی کفا” واقع دربلوارشهیدامین طبرسی، نبش امین۱۶ گفت: این ساختمان تجاری ومسکونی درزمینی به مساحت ۳۵۰ مترمربع در۳ طبقه ۶ واحدی درحال ساخت است که تاکنون برای فازیک آن که شامل فنداسیون، اسکلیت ساختمان بوده بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه شده و برای فازدوم نازک کاری و تجهیز و تکمیل خواهد بود حدود ۴ میلیارد تومان پیش بینی شده که امیدواریم تا پایان امسال بهره برداری شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « حرم وحریم آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل توسعه می‌یابد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *