خطرات سمپاشی غیر اصولی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: خطرات سمپاشی غیر اصولی

در این مطلب در خصوص خطرات سمپاشی نادرست و غیرحرفه‌ای و همچنین سمپاشی حشرات موذی توضیح خواهیم داد؛ پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت سمپاشی تضمینی آریا، سمپاشی غیراصولی به ویژه استفاده نادرست از سموم، استفاده از سموم خطرناک و رعایت نکردن نکات ایمنی در حین انجام کار می‌تواند باعث ایجاد عوارض و خطرات جدی برای محیط زیست، حیات وحش، انسان‌ها و یا حتی حیوانات خانگی ایجاد کند!

سمپاشی حشرات بسته به گونه، نوع مقاومت آنها نسبت به سموم و همچنین آلودگی مکان نسبت به این حشره می‌تواند متفاوت باشد و در صورتی که تمام اصول حین سمپاشی حشره مورد نظر رعایت نشود نه تنها آن خانه همچنان آلوده به آن حشره می‌ماند بلکه در مواردی باعث ایجاد خطرات جدی و زیست محیطی در محل زندگی انسان شود.

ساس‌ها حشرات بسیار مقاومی هستند. به طوری که استفاده خودسرانه از سموم موجود در بازار هیچ‌ تاثیری بر این حشره موذی نخواهد داشت، زیرا این حشره در طول زندگی خود بین 200 تا 500 عدد تخم می‌گذارد و این تخم‌ها در نقاط مختلف محل زندگیشان مخفی می‌مانند زیرا با رنگ سفید صدفی خود و اندازه بسیار کوچکشان (1میلی‌متر) می‌توانند در هر مکانی پنهان شده و همرنگ محیط شوند.

حشره ساس نیز خود عموماً در طول روز پنهان مانده و شب‌ها فعالیت خود را شروع می‌کنند و در زمانی که میزبانشان خواب است به سراغش رفته و از خون گرم میزبان تغذیه می‌کنند.

حشره ساس می‌تواند بلافاصله بعد از بیرون آمدن از تخم خود خون‌خواری را شروع کرده و پس از هر بار خون‌خواری رشد پیدا کرده تا به ساس بالغ تبدیل شوند و آن حشره دوباره شروع به تخم‌گذاری می‌کند بنابراین سمپاشی ساس می‌تواند کار بسیار دشواری باشد.

سمپاشی سوسک ریز

سوسک‌ها یکی از مقاوم‌ترین حشرات نسبت به محرک‌های طبیعی می‌باشند. سوسک‌ها می‌توانند تا 2 هفته بدون سر نیز زندگی کنند و حتی از انفجارهای عظیم هسته‌ای نیز جان سالم به در ببرند و همچنین در صورت سمپاشی اگر سم استفاده‌ شده به صورت تنفسی و پوستی باشد سوسک‌ها می‌توانند از ورود سم به مغزشان جلوگیری کنند.

سوسک‌ ریز یا سوسری آلمانی (german cockroach) یکی از متداول‌ترین آفات در خانه‌هایمان هستند حال شاید با خود فکر کنید سوسک‌ها به دلیل اینکه گزش ندارند جزو حشرات بی‌خطر محسوب می‌شوند اما اشتباه می‌کنید.

این حشرات باعث انتقال آلودگی‌ها و باکتری‌ها به داخل خانه‌مان می‌شوند و در صورتی که مدفوع، بزاغ و تکه‌های بدن این حشره وارد غذای انسان شود باعث ایجاد مسمومیت در بدن می‌شود بنابراین در صورت مشاهده این حشره در خانه‌تان هر چه سریع‌تر دست به کار شوید و با شرکت سمپاشی تضمینی آریا تماس بگیرید تا کارشناسان حشره‌شناسی ما بهترین راه‌حل را به شما ارائه دهند و در اسرع وقت به محل شما نیروی متخصص اعزام شود.

خطرات سمپاشی غیر اصولی

موریانه‌ها به حشرات مخرب معروف هستند که از خانواده حشرات اجتماعی می‌باشند. وسیع‌ترین جایگاه در رژیم غذایی این حشره چوب می‌باشد اما به جز چوب از هر ماده حاوی سلولز دیگری نیز تغذیه می‌کند، حتی می‌تواند در بعضی مواقع موانع بسیار محکمی که در میان او و وعده غذاییش است را سوراخ کند.

این حشرات در یک ساختار اجتماعی(کلونی) زندگی می‌کنند که مرکب از کارگران، سربازان، ملکه و شاه می‌باشد که هرکدام وظایف خاص خود را در اجتماع دارند. موریانه‌ها توانایی ساخت آشیانه‌های پیچیده‌ای را دارند که به دلیل نقشه برداری دقیق و هوشمندانه آنها به دست می‌آید.

 موریانه‌ها حشراتی هستند که به سرعت می‌توانند تکثیر شوند به طوری که یک ملکه در طول روز می‌تواند تا 30 هزار تخم بگذارد، با این حال ملکه قادر به حرکت نمی‌باشد و برای زنده‌ ماندن کاملاً به موریانه‌های کارگر متکی می‌شود. بعضی از موریانه‌های ملکه نیز می‌توانند تا 50 سال عمر کنند! بنابراین سمپاشی موریانه یکی از دشوارترین سمپاشی‌هاست؛ زیرا شما با تعداد محدودی حشره روبه‌رو نیستید بلکه با ارتشی از هزاران و حتی ملیون‌ها حشره سر و کار دارید که ریشه‌کنی آنها می‌تواند کار بسیار دشوار باشد.

خطرات سمپاشی غیر اصولی
روش صحیح طعمه گذاری موریانه

سمپاشی کنه کبوتری

حشره کنه((Tick شامل گونه‌های مختلفی میباشد که یکی از این گونه‌ها با نام کنه‌کبوتری شناخته میشود. این حشره همانطور که از نامش پیداست با استفاده از پرندگان از جمله کبوترها ، قمری‌ها و … انتقال پیدا میکند و در صورتی که در نزدیکی خانه‌تان لانه یکی از این پرندگان است ممکن است این حشره به خانه تان راه پیدا کرده و آرامش خانه را بهم بریزد.

سمپاشی بیدفرش

بید فرش یکی از حشراتی است که ممکن است در خانه‌ها و ساختمان‌ها پیدا شود. این حشره‌ها از طریق لاروهایشان به شکل بالغ در می‌آیند و اغلب در محیط‌های گرم و مرطوب پرورش می‌یابند. بید فرش با تغذیه روی پوست مرده انسان‌ها و حیوانات، فرش، لباس، موی حیوانات و کفش‌ها، می‌تواند آسیب‌هایی را به سلامتی افراد وارد کند. این حشره ممکن است باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی، خارش و آسیب‌های مختلفی در پوست شود. علاوه بر این، بید فرش می‌تواند باعث آلودگی هوا و گسترش باکتری‌ها شود و به همین دلیل ممکن است به سلامتی افراد آسیب بزند.

سمپاشی تضمینی منازل

هنگام سمپاشی منازل باید به نکات زیادی توجه کرد زیرا در صورتی که هرکدام از نکات ایمنی رعایت نشود باعث آسیب به محیط زندگی انسان شده و به مرور زمان میتواند تاثیر بدی روی سلامتی اشخاص و حتی حیوانات خانگی موجود در خانه‌شان شود.

چنانچه در منزل خود هرگونه حشره موذی مشاهده کردید اصلاً نگران نباشد و سعی کنید از انجام هرگونه سمپاشی خودسرانه پرهیز کنید و در اسرع وقت با یک شرکت سمپاشی معتبر و دارای مجوز تماس بگیرید.

بهترین شرکت سمپاشی

حال با توجه به موارد بالا برای انتخاب کردن بهترین شرکت سمپاشی باید به موارد خاصی توجه کرد که عبارتند از:

خطرات سمپاشی غیر اصولی

  • سمپاشی تخصصی: اسنتفاده از کادر متخصص در زمینه سمپاشی حشرات و جانوران موذی
  • استفاده از سموم بهداشتی: استفاده از سموم بهداشتی و دارای مجوز در انجام خدمات سمپاشی
  • ضمانت‌نامه: ارائه ضمانت‌نامه معتبر بعد از انجام سمپاشی
  • قیمت: ارائه قیمت مناسب با توجه به انجام کار

حال با توجه به مولفه‌های بالا انتخاب بهترین شرکت سمپاشی در شیراز، تهران، بوشهر، کرمان، بندرعباس و … می‌تواند کار دشواری باشد، پیشنهاد ما شرکت سمپاشی تضمینی آریا با داشتن بیش از 30 سال تجربه در انجام خدمات سمپاشی منازل، ادارات، کارخانه‌جات، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها و … می‌باشد.

شماره تلفن: 02188673502 – 09120326369

انتهای رپرتاژ آگهی

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « خطرات سمپاشی غیر اصولی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *