هرگونه ساخت‌وساز در بافت تاریخی کردستان با نظارت میراث‌فرهنگی امکان‌پذیر است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: هرگونه ساخت‌وساز در بافت تاریخی کردستان با نظارت میراث‌فرهنگی امکان‌پذیر است

ایسنا/کردستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: هرگونه ساخت‌وساز در بافت تاریخی استان، با مجوز و تحت نظارت کامل میراث‌فرهنگی امکان‌پذیر است.

منصور مهرزاد امروز (۲٥مرداد) در جلسه شورای فنی میراث‌فرهنگی استان که با حضور سرپرست و کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: حفظ و احیای آثار، بناها، مجموعه‌ها و محوطه‌های تاریخی و نیز بهره‌مندی از خرد جمعی و توان کارشناسی در بررسی و ارزیابی طرح‌ها در راستای نگهداری و صیانت از میراث‌فرهنگی، از وظایف شورای فنی میراث‌فرهنگی استان است.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه حفظ و حراست از بافت تاریخی و میراث‌فرهنگی با نظارت علمی کارشناسان و مشارکت مردمی میسر خواهد بود، افزود: حفظ بافت تاریخی شهر، رسالتی همگانی محسوب می‌شود که باید شهروندان با تعامل و همراهی، این مجموعه را در انجام این مسئولیت یاری دهند.

وی رعایت قوانین میراث‌فرهنگی را از الزامات ساخت‌وساز شهری عنوان کرد و گفت: متولیان صدور پروانه‌های ساخت‌وساز در بافت تاریخی شهر موظف به رعایت و اجرای این ضوابط هستند.

مهرزاد با تأکید بر اینکه در محدوده‌های تاریخی، احداث و بازسازی ساختمان‌ها باید از ضوابط و مقررات میراث‌فرهنگی تبعیت نمایند، بیان کرد: هدف از رعایت ضوابط قانونی ساخت‌وساز در این محدوده‌ها، حفظ بناها و بافت‌های تاریخی موجود است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه با هیچ تخلفی در محدوده بافت‌های تاریخی استان مماشات نمی‌شود، یادآور شد: امیدواریم با استفاده از نظرات کارشناسان و هم‌اندیشی اعضای شورای فنی میراث‌فرهنگی استان در خصوص پاسخ استعلام‌ها و صدور مجوزهای ساخت‌وساز، یکپارچه‌تر و دقیق‌تر از گذشته عمل کنیم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « هرگونه ساخت‌وساز در بافت تاریخی کردستان با نظارت میراث‌فرهنگی امکان‌پذیر است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *