نرخ بیکاری در خراسان جنوبی ۲ درصد کاهش یافت

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نرخ بیکاری در خراسان جنوبی ۲ درصد کاهش یافت

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، نرخ بیکاری استان را ۵.۸ عنوان کرد و گفت: نرخ بیکاری در خراسان جنوبی نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش یافته است

غلامرضا اشرفی شب گذشته ۲۵ مرداد در نشست تخصصی نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان که با حضور معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: در جامعه کارگری، کارفرمایی و تعاونی استان خراسان جنوبی ۱۳۱ هزار و ۹۷۵ بیمه شده اصلی داریم.

به گزارش ایسنا، رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت متبوع در استان با بیان این که در استان خراسان جنوبی یک هزار و ۶۱ تعاونی فعال و ۲۸۵ تشکل داریم، افزود: نرخ بیکاری سال گذشته در کشور ۹.۲ و در استان ۷.۸ بوده است، در صورتی که امسال نرخ بیکاری استان ۵.۸ است و نشان از دو درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۳۰ دستگاه اقداماتی در حوزه اشتغال انجام می‌دهند و در تحقق اشتغال در سامانه ملی رصد، رتبه دوم کشور را داریم.

اشرفی با اشاره به اشتغال ثبت شده به تفکیک شهرستان های استان، گفت: بیرجند بیشترین سطح ایجاد اشتغال را داشته است، برای اشتغال پایدار با کمک تسهیلات ارائه شده توسط بانک ها هفت هزار و ۴۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

وی با اشاره به مطالبات تشکل های کارگری و کارفرمایی گفت: عدم امنیت شغلی،  مشکل بیمارستان میلاد و اصلاح ساختار آن از هیات امنایی به ملکی، درخواست راه اندازی اورژانس شهرک صنعتی،  اختصاص مکان و یا تامین زمین مناسب برای احداث ایستگاه کارگری کارگران ساختمانی شهرستان برای خدمات مطلوب و هوشمند از مهمترین مطالبات نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: احداث درمانگاه توسط سازمان تامین اجتماعی در شمال شهر به دلیل سکونت قاطبه جامعه کارگری از دیگر توقعات تشکل‌هاست. 

اشرفی ادامه داد: موضوع افزایش سهم مبلغ وام‌های ضروری ازدواج و فرزندآوری،  برقراری سفرهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان، حضور نماینده کانون انجمن صنفی کارفرمایی استان در کارگروه گفتگوی دولت و بخش خصوصی از دیگر توقعات تشکل‌هاست.

وی از کسب رتبه برتر اداره کل در بین مناسبات و روابط کارگری و کارفرمایی در بین ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور خبر داد و گفت: کسب رتبه سوم کشوری حوزه مدیریت روابط کار در بین استان‌های کشور،  کاهش هشت درصدی حوادث کارگری،  کسب رتبه دوم تحقق اشتغال کشور، رتبه اول بهبود فضای کسب و کار،  جذب صد درصدی اعتبارات بانک رسالت از دیگر افتخارات اداره کل تعاون استان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، گفت: با تبیین گری تشکل‌ها، حضور حداکثری تشکل‌ها و جامعه کارگری و کارفرمایی در انتخابات پیش رو را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نرخ بیکاری در خراسان جنوبی ۲ درصد کاهش یافت » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *