اتمام بازسازی ۷۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله خوی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اتمام بازسازی ۷۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله خوی

ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: اسکلت ۲۶۰۰واحد مسکونی نصب شده و در بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکونی اجرای سقف به اتمام رسیده است و ۷۵۰ واحد مسکونی جهت سکونت آماده و تحویل مردم شده است.

جعفر برزگر در گفت و گو با ایسنا در خصوص آخرین روند پیشرفت فیزیکی واحدهای آسیب دیده از زلزله شهرستان خوی افزود:از مجموع ۳ هزار و ۲۲۰ واحد خسارت دیده احداثی در ۴ زلزله شدید شهرستان خوی ، ۹۶ درصد واحدهای مسکونی احداثی با اتمام عملیات خط کشی و پی کنی شروع عملیات بازسازی داشته اند.

وی ادامه داد: همچنین در ۲ هزار و ۸۲۱ واحد مسکونی که بیش از ۹۰ درصد واحدهای خسارت دیده است، اجرای فوندانسیون به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در خصوص کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی مصوب دولت به زلزله زدگان خوی نیز اظهارکرد: در زلزله هشتم بهمن ماه شهرستان خوی با حمایت و پیگیری استاندار آذربایجان غربی، ۵۰ درصد اعتبارات و تسهیلات بلاعوض  مصوب هیات دولت تخصیص شده و به حساب مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده واریز شده است و برای اتمام بازسازی واحدهای خسارت دیده پیش از شروع فصل سرما منتظر تخصیص ۵۰ درصد دوم کمک های بلاعوض از سوی هیئت دولت هستیم.

برزگر ادامه داد: براساس مصوبه هیئت دولت پس از تخصیص مبالغ کمک های بلاعوض تا کنون مبلغ  ۲۱۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض به حساب مالکان  واحدهای احداثی و تعمیری آسیب دیده در زلزله هشتم زلزله واریز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تاکید کرد : محورهایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برنامه ریزی شده که پیش از آغاز فصل سرما  بازسازی واحدهای زلزله زده خوی به پایان برسد و برای این منظور نیازمند مشارکت هرچه بیشتر بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به واحدهای خسارت دیده  هستیم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اتمام بازسازی ۷۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله خوی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *