مجلس به دنبال تضعیف هیچ دانشگاهی نیست

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: مجلس به دنبال تضعیف هیچ دانشگاهی نیست

ایسنا/فارس نماینده مردم شیراز و زرقان و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال ساماندهی دانشگاه‌ها هستیم و انحلال و تضعیف هیچ دانشگاهی دنبال نمی‌شود.

در نشست مدیران دانشگاه پیام نور استان فارس با جعفر قادری و ابراهیم عزیزی نمایندگان مردم شیراز وزرقان در مجلس شورای اسلامی، مسائل و موضوعات مرتبط با دانشگاه پیام نور به بحث گذاشته شد. مهم‌ترین موضوعی که در این جلسه مطرح شد نگرانی مدیران و مسئولین دانشگاه پیام نور از شایعه واگذاری ساختمان‌های دانشگاه پیام نور به دانشگاه فرهنگیان در مراکز استان‌ها و ساختمان‌های این دانشگاه در شهرستان‌ها به دانشگاه فنی و حرفه‌ای بود.

در این نشست قادری با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بزرگ‌ترین دانشگاه کشور است و ادغام این دانشگاه با دانشگاه فنی و حرفه ای یا دانشگاه‌های دیگر در دست اقدام نیست و ماموریتی که این دانشگاه دنبال می‌کند و شعاری که رسالت خود می‌داند یعنی آموزش عالی برای همه، در همه جا و در همه زمان‌ها توسط هیچ دانشگاه دیگری قابل انجام نیست.

نایب‌رییس اول کمیسیون جهش تولید اشاره کرد که دانشگاه پیام نور یک‌شبه بدنیا نیامده که با یک طرح، بخواهد یک‌روزه از دنیا برود یا محدود شود بلکه آنچه در مجلس دنبال می‌شود ساماندهی دانشگاه‌ها و تقسیم کار بین آنها است.

قادری ادامه داد: همانگونه که تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی واگذار شده، پیام نور هم باید محور دوره‌های مجازی و غیر حضوری باشد و سایر دانشگاه‌ها در این حوزه ها ورودی نداشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: همانگونه که قبلا وزارت آموزش و پرورش کلیه فضاها و امکانات فنی و حرفه‌ای را به وزارت علوم واگذار کرده است، مناسبت دارد که وزارت علوم هم بخشی از کمبود فضای وزارت آموزش و پرورش در شهرستان‌هایی که دانشگاه فرهنگیان مشکل دارد را از محل فضاهای اضافی و بلااستفاده خود به این وزارتخانه واگذار کند.

جعفر قادری با تاکید بر کیفیت بالای آموزش در دانشگاه پیام نور گفت: باید این دانشگاه بتواند دانشجوهای خارجی را جذب و با برگزاری دوره‌های خود به زبان‌های زنده دنیا نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور هم توسعه پیدا کند و ما به دنبال ساماندهی هستیم و تضعیف و انحلال دانشگاه پیام نور یا هیچ دانشگاه دیگری در دستور کار نیست.

قادری اظهار کرد: برخی از ایده‌ها و دیدگاه‌هایی که توسط برخی از نمایندگان مطرح می‌شود و ایجاد نگرانی کرده است در مرحله ابتدایی و به صورت خام مطرح شده و هنوز وارد دستور کار مجلس نشده است و احتیاج به بازنگری، چکش‌کاری و تغییر دارد. آنچه مشخص است این است که نمایندگان به‌دور از تعصب دستگاهی و وابستگی به تشکیلات خود، هر تصمیمی را که به نفع آموزش عالی کشور باشد، خواهند گرفت.

این نماینده مردم شیراز و زرقان با اشاره به اینکه اگر تصمیمات کمیسیون تلفیق یا کمیسیون‌های تخصصی قابل دفاع نباشد توسط صحن مجلس مهر تایید نخواهد گرفت و از این نظر جای نگرانی نیست.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « مجلس به دنبال تضعیف هیچ دانشگاهی نیست » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *